Je libo operační systém Anonymous?Autor: 21/03/2012 6 2872 shlédnutí

Jistě, že nemusím představovat známou skupinu Anonymous. Jedná se o spolčení lidí, kteří chrání svobody a práva lidí nejen na internetu.

Členem se může stát takřka každý člověk této planety. Ale o nich to dnes nebude. Nebo spíše ano, ale přesněji se budeme bavit o jejich operačním systému, který byl vpuštěn mezi obyčejné smrtelníky.

Anonymous OS, tak se nazývá propracovaný hackerský systém, který je schopen napáchat více škody než užitku. To se výrobcům asi promítlo v myšlenkách a proto raději tento zajímavě vypadající systém raději stáhli ze svých webů.

Výtvor je postavený na Linuxovém jádře s velikostí přibližně jednoho gigabajtu, jelikož disponuje jež předinstalovanými programy.

Během kolování na internetu už jistě na sebe nabalil nějakého toho trojského koně, tak se nám přiznejte, kdo už ho má v počítači?Autor

             

Martin Kohout

Deset let administrátorem. Oblíbené tagy: iPhone, Apple, smartphony a SEO.

Tady jsem doma: https://freebit.cz

Komentáře (6)

A teď určitě pro všechny nastává otázka, kde stáhnout operační systém Anonymous… 🙂

Odpovědět

Trojan už tam mohl bejt a nebo se tam dostal po cestě na netu, ale pochybuji, že na Linux nějakej troják je…

Odpovědět

Je to celý na jádru jako Linux a nemyslím si, že všechny trojany nabalil při cestování po netu. Na samotným Linuxu těžko najdeš trojan.

Odpovědět

Rozbaleno – Anonymous-OS_0.1 – 1.35 GB, Anonymous-OS-filesystem – 6.37 GB. Oba testované objekty jsem rozbalil a prohnal přes aktualizovaný Eset Smart Security 5. Nenašel ani jednoho trojského koně. Některé segmenty se ale neprověřili, což mělo za následek nekompletní analýzu. Problém byl v tom, že jsou některé složky chráněny heslem. Podrobnější analýza složek bude snad večer.

Odpovědět

Takže první rozbalená složka neobsahuje žádné infiltrace. Druhý FS jsem už netestoval, mám důležitější práci… 🙂

Odpovědět

Chceš se vyjádřit? Tento článek okomentuj, projev názor!