Ze světa IT

Aplikace Jídelníček pro studenty

smartphone logo png
Foto: Smartphone

Tentokrát tu máme aplikaci pro studenty, kteří (samozřejmě s velkou oblibou) navštěvují školní jídelny. Ano, je pravda, že jídlo z jídelny není jako od maminky, ale když jste na studiu, tak musíte brát to, co je. Většina jídelen však funguje na tzv. systému iCanteen, který nenabízí moc dobré rozhraní. A na mobilních zařízení je to ještě větší katastrofa.

Jedná se spíš o nějaký špatný vtip nebo spíše zaručený recept, jak studenty odlákat od objednávání obědů. Proto vám chceme představit povedenou aplikaci, která toto hrozné prostředí nahradí něčím příjemnějším. Příhodně se jmenuje Jídelníček a nabízí opravdu kvalitní a moderní rozhraní v kabátu mobilní aplikace pro oblíbený operační systém Android.

Aplikace však neslouží jen jako nějaký laciný přehled zážitků, které dostanete v jídelně na talíř. Přes Jídelníček lz mimojiné také objednávat stravu, přihlašovat a odhlašovat obědy. Z pohledu studenta, který věčně neví, co má vůbec k obědu, se jedná o opravdu podařenou aplikaci. Konečně přišli s něčím, co se hodí pro každého!

Jak jsem již říkal, aplikace funguje pro všechny jídelny, které jsou připojeny na systém iCanteen. Avšak ze zkušeností uživatelů víme, že u některých verzí může nastat problém s kompabilitou.

Na závěr by bylo možná vhodné nějaké naše ohodnocení – aplikaci musíme vychválit především po stránce moderního designu, který opravdu vylepšuje práci s jídelním systémem. Na druhou stránku je možná škoda, že aplikace slouží jen na zmiňovaném systému iCanteen a není dostupná i na iOS. Více ji snad ani vytknout nelze. Na české poměry se prostě a jistě jedná o appku, která nemá obdoby a můžeme říci, že vývojáři konečně zapracovali na službě, která usnadní život nejednomu (hladovému) studentovi.

Kde sehnat? Teď to nejvíce potřebné – kde aplikaci stáhnout? Jídelníček je zdarma a jak jsem již říkal, je určený pro Android zařízení. Pokud tedy chcete mít přehledný jídelníček ve své kapse, aplikaci najdete v Google Play.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Ahoj, jsme firma Pixelmate a hledáme šikovného iOS vývojáře.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT