Software

iOS App Store: Nyní jen 150 appek

apple logo sede final
Foto: apple.com, Tag: Apple

Ještě nedávno v mobilním App Storu bylo v jednotlivých sekcích dostupných aplikací „Top Charts“ k zobrazení až 300 (na iPadu až 1500). Nyní tomu tak již není, v každé podsekci (čili „Paid“, „Free“ a „Top Grossing“) je k zobrazení pouhopouhých 150.

Tato změna byla zavedena před pár dny a většina uživatelů si jí ani nejspíše nepovšimla. Ovšem zobrazení jen poloviny obsahu, než na jaký jsme byli zvyklí dříve, je zásah zásadního charakteru. Určitě jste si při nudném nedělním deštivém dni rádi zkrátili dlouhou chvíli, tím že jste si probrouzdali všechny zajímavé aplikace, které teď ovládly svět mobilních nadšenců se systémem iOS a nakonec jste si třeba tu s pořadovým číslem 275 vybrali.

iOS App Store
iOS App Store

Je to určitě škoda, protože takhle jsme s trochou nadsázky, odříznutí od spousty zajímavých aplikací. Zatím je důvod téhle změny zcela neznámý a nejspíš ani odůvodněn nebude. Spekulace ale hovoří o tom, že to má co dočinění se zlepšením výkonu, stability aplikace a s novým systémem vyhodnocování aplikací, kdy na umístění v pořadí oblíbenosti záleží na počtu hvězdiček, stáhnutí a ohlasech uživatelů. V desktopové verzi App Storu je nadále zachován systém zobrazení 200 aplikací.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software