Hardware

Apple, Amazon a Google konečně začali spolupracovat

Foto: Google
Hlavní TAG » Google

Pokud máte doma chytrou domácnost, která je v dnešní době již poměrně běžně vyskytujícím se zbožím, pravděpodobně se jedná o služby Alexa od Amazonu, HomeKit od Applu nebo od Weave Google.

Donedávna tito velikáni nevytvářely podporu pro své konkurenty, starali se pouze o své zboží a vývoj jednotlivých produktů. To se však pro cílové uživatele projevilo jako nepraktické. Nyní ale může být vše jinak.

Nový standard pro zařízení

Všechny tyto společnosti, ke kterým se přidaly i další, méně známé, vytváří pracovní skupinu s názvem Connected Home over IP, která má za úkol vytvořit společné standardy pro chytrou domácnost.

V budoucnu by tedy měly veškeré chytré doplňky pro domácnost společně spolupracovat. Pro cílového uživatele, ale i pro vývojáře bude výroba a užívání snazší.

arlo homekit
Apple, Amazon a Google konečně začali spolupracovat. (Kamery Arlo 4K)

Minimálně dva roky

Do skupiny se může přihlásit kdokoliv, projekt je tvořen jako open source. Pro spolupráci se rozhodl například i Samsung s jeho SmartThings či IKEA. Do konce příštího roku chtějí přijít s konkrétním plánem a v následujícím roce jej začít realizovat.

Jedním z bodů spolupráce je zároveň zachovat kompatibilitu se staršími zařízeními. Standard by měl podporovat samotné platformy, ale i jejich asistenty, jako je například Siri.

Výhodné pro uživatele

Přestože ještě stále nevíme, jak se bude tato spolupráce rozvíjet, rozhodně by to měl být krok kupředu. Pro uživatele bude nyní mnohem snazší využívat a propojovat všechna zařízení, aby vznikl jeden snadno ovladatelný celek. Nebude tak třeba, aby museli utrácet peníze za další zboží stejné firmy a pro vývojáře bude samotná výroba jednodušší díky dalším formám propojení jednotlivých prvků.

Nejprve se chce skupina soustředit na bezpečnostní prvky, jako jsou kamerové systémy, alarmy a protipožární hlásiče.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware