Hardware

Unikly ceny hodinek od Applu

apple logo sede final
Foto: apple.com, Tag: Apple

Apple, stejně jako i ostatní výrobci začali pracovat na dalším prodejním segmentu. Jsou jím chytré hodinky. V těchto dnech unikají první ceny. Na trhu se má dle prvních zpráv objevit 12 modelů, firma bude nabízet i dva rozměry pásků.

Nejlevnější hodinky od Applu budou stát 349 dolarů – 8 570 Kč, nejdražší model a skvost mezi nimi je 18K provedení, za které si potencionální zákazník sáhne hodně hluboko do své kapsy. Zlaté Apple hodinky stojí 19 999 dolarů, po přepočtu tedy cirka 491 300 Kč.

Náhradní pásek bude cupertinský jablečný magnát prodávat za 49 dolarů, tedy 1 200 Kč. Ceny budou pro český trh samozřejmě o něco vyšší, a je také možné, že se všechny varianty applovských hodinek na našem ale ani i na ostatních trzích vůbec nebudou prodávat. Pokud si zlaté provedení najde svého kupce, bude mít tento technologický kousek co sekundu pod správou svých očí? Skvost jen pro ty nejbohatší?

Unikly ceny hodinek od Applu

Unikly ceny hodinek od Applu: Apple Watch Sport

Apple Hodinky Rose 18K

Unikly ceny hodinek od Applu: Apple Watch Edition 18K

Apple Rose 18K

Co dál? Auto v podobě Applu, to vše by měl zastřešit projekt Titan (prvních automobilů od Applu bychom se měli dočkat až v roce 2020). Na segment automobilů však navazuje i projekt, který v loni v březnu Apple představil – CarPlay, umožňuje uživatelům propojit chytré telefony iPhone s automobilovým systémem. Zní to lákavě stejně jako platby pomocí chytrých hodinek.

Takže si to shrneme – iPhony, iMac, iPod, iPad, Apple Car, CarPlay, Campus 2, iWallet, CarPlay či App Store.

Bude i něco pro běžné smrtelníky? Samozřejmě, že se na trhu objeví i levnější modely, sportovní s krytím a voděodolností ale i luxusní kousky, které nebudou na každé ruce nedočkavce. Co vše Apple pustí do světa bude záviset jen a pouze na celkové poptávce po tomto segmentu chytrých hodinek. Pořád je tu ale velký zápor celkové výdrže na jedno nabití. Nechme se překvapit.

Myslíte si, že mají chytré hodinky naději na úspěch? Nebo se z nich stane jen loď, která brzo nabere vodu?

Určitě se o svoje podněty podělte do komentářů pod touto novinkou. Líbila se vám? Můžete ji také sdílet prostřednictvím tlačítek na sdílení na levé straně tohoto příspěvku. Děkujeme za feedback!

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware