Hardware

Apple Glasses. Co vše budou chytré brýle umět?

apple-logo-1
Foto: pixabay.com, Tag: Apple

Chytré brýle pod značkou Apple by se měly představit podle prvotních informací zřejmě na začátku roku 2023. Co o nich už nyní víme?

Apple připravuje chytré brýle

Apple Glasses by mohly přinést zásadní změnu do pojetí nositelné elektroniky. Futuristický produkt doplní reálný svět o užitečnou grafiku a uživatelům zjednoduší život, předpovídají někteří nadcházející novince zajímavou budoucnost.

Záleží ovšem na tom, jaké nové brýle reálně budou a jak se je Applu podaří uchopit. První informace o software a hardware chytrých brýlí se objevily už v roce 2015. Od roku 2019 pak diskuse na téma chytré brýle od značky Apple nabraly na intenzitě.

Apple Glasses
Apple Glasses. Co vše budou chytré brýle umět? Foto: phoneswiki.com

Vzhledem k tomu, že vše nasvědčuje tomu, že Apple pracuje jak na svých brýlích, tak na MR headsetu, vyplývá z toho, že bude muset známý výrobce elektroniky důsledně dbát na to, aby si tyto dva produkty nebyly příliš podobné z hlediska designu i funkcí.

První informace tak naznačují, že brýle budou fungovat spíše jako Apple Watch než jako samostatné zařízení. To znamená, že budou pravděpodobně muset být připojeny k nejbližšímu iPhonu nebo iPadu, aby bylo možné využívat většinu jejich funkcí.

Které funkce nabídnou Apple Glasses

Nové chytré by mohly běžet na vlastním operačním systému, který byl poprvé odhalen ve finální verzi iOS 13. Dnes některé zdroje mluví o tom, že jeho název by mohl jednoduše znít glassOS.

Co se týče hlavních funkci, očekává se, že tyto brýle budou schopny přenášet informace z telefonu na přímo na tvář uživatele. K tomu má chytré zařízení využívat možnost synchronizace s iPhonem a zobrazovat tak informace, jako jsou zprávy, e-maily, mapy a hry přímo v zorném poli.

Rovněž je taktéž důležité poznamenat, že cesta k rozšíření brýlí nejspíše povede skrze to, že nové zařízení se taktéž zaměří na to, aby uživatelům nabídlo dostatek možností sociální interakce a zábavy. Zaznívají tak náznaky ohledně podpory aplikací třetích stran a zároveň i Apple zvažuje specializovaný obchod s aplikacemi podobný tomu, kde nyní uživatelé mají k dispozici aplikace pro Apple TV a Apple Watch.

První úniky také naznačily, že brýle se budou ovládat pomocí displeje iPhonu a několika základních ovládacích prvků na rámu brýlí.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware