Novinky ze světa IT >

iPad Mini od Applu dnes představen

Dnešním dnem se stává jablečně malý sen skutečností. Ano, právě dnes jsme se díky tiskové konferenci dozvěděli bližší parametry, ale také přesnou cenu nového iPadu Mini. Pojďte hltat nové informace s námi.

„Když jsme světu letos na jaře ukázali 3. generaci iPadu, rázem se stal nejprodávanějším tabletem na světě. Přesto vám dnes ukážeme ještě něco lepšího,“ prohlásil úvodem prezentace šéf Applu Tim Cook, v tom okamžiku se za jeho zády zobrazila dlouho očekávaná novinka.

Oficiální fotografie tabletu Apple iPad Mini.

Apple všem vydaným tabletům dopřával displej s úhlopříčkou 9,7 palce. iPad Mini má ale pouze 7,9 palcovou obrazovku s rozlišením 1024 krát 768 pixelů. Novinka je 7,2 milimetrů tenká a váží 308 gramů, což z něj dělá lehký přístroj do jedné ruky. Samozřejmostí je také Lightning konektor a podpora vysokorychlostních sítí LTE.

Optika je také směle vybavena do bojů o ty nejostřejší digitální fotografie, Apple iPad Mini je vybavený 5 MPx snímačem a přední HD FaceTime kamerkou pro videohovory s rodinou či známými.

Podle Phila Schillera se nový iPad Mini skvěle hodí pro FaceTime HD hovory, čtení elektronických knih, surfování na webu a aplikace iWork. Tablet běží na dvoujádrovém křemíkovém čipu Apple A5, ale také vlastní rychlejší dvoupásmový bezdrátový WiFi modul.

Ceny stroje začínají na 329 dolarech /6 320 Kč/ za 16 gigabajtovou verzi s WiFi, za dvojnásobnou kapacitu si připlatíte 100 dolarů a 130 dolarů bude stát tablet s podporou sítí LTE. Předobjednávky začne Apple přijímat koncem týdne a oficiální prodej cupertinský gigant spustí 2. listopadu, do České republiky by se měl dostat až 9. listopadu.

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

  Doporučeno pro vás >

  2 x komentář, přidáš se?

  1. Chtěl jsem sepsat první dojmy z Apple Keynote. V půlce jsem zjistil že tady kolega to mezitím napsal tak, že už nemá smysl abych psal cokoliv já – jen bych to celé zopakoval. Zajímavá část bylo srovnání s Nexus 7, tam to Apple uhrál dobře. Samozřejmě si informace patřičně ohnul, ale pořád v mezích slušnosti. Každopádně mi Apple po hodně dlouhé době udělal něčím radost, tohle se prostě povedlo.

  2. […] a služby Apple iMac: Nový, štíhlý a svyžný Mogon: Superrychlost 204,99 TFLOP iPad Mini od Applu dnes představen Robotický vysavač Toshiba Sumabo Galaxy S3 aktualizuje na Jelly […]

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > Novinky ze světa IT >