HardwareZe světa IT

iPad Mini: Co si myslíme, že víme?

apple logo

Apple sice již podstatnou část novinek představil na ostře sledované akci v San Francisku, pro letošek ale ještě nevytáhl všechna esa z rukávu a na nejbližší dny chystá představení iPadu Mini, ten by měl se svou úhlopříčkou 7,85“ představovat konkurenci především pro Google Nexus 7 a Kindle Fire od Amazonu.

iPad Mini: Co si myslíme, že víme?

iPad Mini: Co si myslíme, že víme?

Oficiální odhalení by se mělo pravděpodobně konat 23. 10. 2012, přestože se původně spekulovalo o datu 17. 10. Novinářům jsou však vždy zasílány pozvánky týden před představením, k čemuž ale nedošlo.

Vyjma úhlopříčky displeje zatím není k dispozici příliš mnoho specifikací, lze ovšem předpokládat integraci Lightning konektoru, tedy stejného jako u iPhone 5. Pravděpodobná je také ultratenká konstrukce. Trend širokoúhlých obrazovek se dost možná rozšíří i na „Malý iPad“, což by také znamenalo změnu rozlišení, nejpravděpodobnější se zdá možnost 1152 x 768 pixelů.

Účelem data představení je nejspíše snaha odpoutat mediální pozornost od konkurenčního tabletu Microsoft Surface, ten sice již byl představen, k uvedení na trh by však mělo dojít 26. října, tedy pouhé 3 dny po premiéře iPadu. Apple iPad Mini bude v nabídce v celkem 16 verzích, dle barev, vnitřní paměti a nabídky dat.

Nejlevnější 8 GB verze by měla být k mání již za 6 490 Kč, naopak nejvyšší 64 GB konfigurace nabízející 3G i LTE bude stát cca 17 000 Kč. Cenová nabídka u nižší verze je srovnatelná s Nexusem 7, ten však nabízí větší vnitřní paměť.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

2 Comments

  1. Pokud bude stát ty prachy, co tady píšete, tak to bude dobrý kauf a myslím si, že své kupce určitě najde, je to přece jen Apple, který se šíří jako mor. 🙂

  2. 100 babek za 3G modul, to není zrovna málo 😛

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware