Mobilní telefonyZe světa IT

Apple iPhone 5S v předprodeji

Těšíte se na nový iPhone 5S od Applu a nebo raději sáhnete po plastovém jablíčku iPhone 5C? Rozhodování je víceméně jednoduché, pokud chcete specifikaci iPhonu 5 v plastu, volte model 5C. Pokud však prahnete po zbrusu novém přístroji s 64bitovým procesorem a čtečkou otisku prstů, volte Apple iPhone 5S (první report obou přístrojů zde).

Dnes to však ale nebude o porovnání obou smartphonů, v tomto článku se zaměříme na dostupnosti obou přístrojů, a co hlavně. Budou nás zajímat ceny obou modelů, jak na zahraničních, tak na českém trhu. Víme, že se nové iPhony objeví nejdříve na trzích v USA a Hong Kongu, kde by měla společnost rozjet předobjednávky již 17. září. Prvními obchody se tam v prodejích stanou IFC Mall, Festival Walk a Causeway Bay.

Z prvního reportu obou novinek také víme, že se oba smartphony objeví již 20. září na trhu v Německu, to nám dává naději, že by se model 5S tak 5C mohl objevit v Čechách již 27. září, nejpozději však 2. října letošního roku.

A jak na tom budou cenově obě představené verze? Cena se samozřejmě bude lišit dle státu, kde se zařízení bude prodávat. Společnost musí samozřejmě hradit dopravu a celní poplatky, proto mohou být ceny na našem trhu o pár pětistovek vyšší. My však víme, že se ceny pro trh v USA a Hong Kongu nebudou zdaleka moc lišit. Pojďme se na ně podívat.

Apple iPhone 5S

  • 16 GB – 558 dolarů (10 800 Kč)
  • 32 GB – 638 dolarů (12 350 Kč)
  • 64 GB – 718 dolarů (13 900 Kč)

Apple iPhone 5C

  • 16 GB – 468 dolarů (9 050 Kč)
  • 32 GB – 638 dolarů (10 800 Kč)

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony