Mobilní telefonySoftwareZe světa IT

iPhone 6 svou rychlostí vítězí

Uvedení nových iPhonů sneslo na svět mnoho otázek, a nejen těch s tagem bendgate. Nový iPhone 6 má 1GB RAM, což by zvláště u iPhonu 6 Plus mohlo dělat problémy. Pojďme se na to ale podívat po jiným úhlem, tím uživatelským. V testu rychlosti, paměti a odezvy se dnes poperou SGS5 (Samsung Galaxy S5) a HTC One M8, které mají oba 2GB operační paměti, to překvapivě vypadá pro jablíčko velice špatně, ale opak je pravdou.

Video pod těmito řádky je rozděleno do dvou částí, v první se spouští sekvence aplikací na čistě nabootovaném telefonu. V druhé části se aplikace zapínají z pozadí, na Androidu se ale většina spouští znovu. Zde jednoznačně vítězí iPhone 6, jež nabízí jemně laděný a optimalizovaný operační systém. Apple iPhone 6 s časem 1:55, HTC One M8 s časem 2:09 a Samsung Galaxy S5 s 2:58.

1GB operační paměti zazářilo, naopak, je vidět, že novinky v podání Apple nejsou jen tím, za co je lidé mají. Ač je jeho výrobní cena 220 dolarů. Cupertinský Apple iPhone 6 Plus má vyšší pořizovací cenu díky většímu displeji, akumulátoru s vyšší kapacitou a modulu fotoaparátu, ceny ostatních součástek se mezi sebou o moc neliší. Za zmínku stojí také NFC čip, který bude možno použít pouze pro Apple Pay platby.

Nové cupertinské jablko pomalu přichází také do Číny, a jak jsou na tom tamní předprodeje? Prodeje nových iPhonů nesly na svých bedrech nový rekord. Jak jinak. Nový iPhon 6 a 6 Plus se pak začne prodávat v Číně 17. října a již dnes víme, že o něj bude gigantický zájem. První čísla z Číny mluví o 2 milionech před objednávkách ve všech čínských eshopech a prodejnách, které budou originální iPhone nabízet. Čísla prosím berme s rezervou.

Android nebo iOS? Jedná se o dosti složitou otázku. Pokud se budeme bavit na úrovni člověka, který nechce za svůj smartphone utratit celou svou výplatu přichází v potaz zařízení s Androidem, Firefoxem OS či Windows Phone. Na tuto otázku může pro každého z nás vyvstat různá odpověď.

Určitě se o své názory či podněty podělte do komentářů pod tímto článkem. Máte další otázky, zkušenosti či recenze, které napovídají opaku? Určitě se o ně podělte do komentářů pod článkem. Děkujeme.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Mohu potvrdit, že iPhone je špičkový, až na ty problémy s architekturou. Já osobně mám 5S a nevyměním ho za iPhone 6 nebo 6+, ale kdybych 5S neměl, šel bych do 6+.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony