HardwareZe světa IT

Apple s Retinou v ultratenkém modelu

apple logo

V minulém článku jsme se dozvěděli něco o nových strojích od společnosti Apple. Tento post bude pojednávat o novém MacBooku Pro, který vlastní Retina displej, neboli v překladu sítnici.

Jedná se o ultratenký notebook, jež vlastní 15,4 palcový displej s rozlišením, a teď se podržte, 2880 krát 1800 bodů.

Apple s Retinou v ultratenkém modelu

Apple s Retinou v ultratenkém modelu

Jak jinak. Uvnitř jablka bijí výkonné čtyřjádrové procesory Ivy Bridge na frekvencích 2,3 GHz až 2,7 gigahertz. Jako v předešlém modelu se o grafický výkon stará karta GeForce GT 650M od společnosti nVidia s 1 gigabajtovou pamětí.

Standardně bude mobilní produkt prodáván s 8 GB operační pamětí DDR3L. Máte li ještě vyšší nároky, ultrabook lze vyzbrojit až 16 gigabajty. Nová řada MacBook Pro vlastní SSD disky v základní konfiguraci s 256 GB úložištěm, pro náročnější tu má Apple připraveno gigabajtů 768.

Po upgradu železa se společnosti podařilo zachovat stylový a hlavně tenký design, jako mají nové MacBook Airy. Pročko dále vlastní dva Thunderbolty, 2x USB 3.0 port, HDMI výstup, slot pro paměťové karty SDXC a magnetický konektor MagSafe 2.

Nezbývá nic jiného, než popřát strojům šťastný prodej a začít šetřit nějaké ty peníze, základní konfigurace začíná na 58 000 CZK.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware