Mobilní telefonyZe světa IT

Apple opět žaluje vyspělý Samsung

Patentové spory hýbou celým světem počítačů a internetu, většina výrobců už zjistila, že se takto dá snadno vydělat, a tak žaloby padají jako o závod.

Největším žalobcem je bezesporu Apple, který jako by si zasedl na Samsung. Usiluje o maření prodejů produktů jihokorejského původu za každou cenu. V některých evropských státech se mu již podařilo pozastavit prodeje Galaxy tabů, jinde zase smartphony Galaxy S II.

samsung galaxy s2

A jako by to Applu nestačilo, přichází s další, poněkud směšnou a z jedné strany nepochopitelnou žalobou. Žaluje Samsung za porušení duševního vlastnictví. Jedná se o známe odemykání „Slide-to-Unlock“, které známe z iPhonů, iPodů touch a iPadů.

Bizardní na tom je, že žalují konkrétně produkt Samsung Galaxy Nexus, který byl připravován v nemalé spolupráci s Googlem, a tak je zvláštní, že žalován není Google, který se stará o software, ale tím špatným je Samsung,  jež dodal pouze hardware. Tento způsob odemykání telefonů je možno zvolit na téměř každém Android zařízení, tak proč to odnáší Samsung.

S největší pravděpodobností si na něj Apple prostě zasedl a jen tak ho nenechá. Ale jedna věc se americkému gigantovi upřít nedá, stále udává směr celého IT světa, a tak se teď všichni budou snažit potopit své konkurenty kvůli malichernostem. O tom jak dopadne soudní přelíčení bychom se měli dozvědět 16. března 2012.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony