Hardware

Apple představil nová high-endová sluchátka AirPods Max

AirPods Max
Foto » AirPods Max

Apple představuje další novinku do řady sluchátek AirPods. Po první a druhé generaci klasických AirPodů a AirPods Pro přichází na řadu high-end generace sluchátek AirPods Max.

Společnost na webu udává, že náušníky i klenba hlavového mostu se dokonale přizpůsobuje individuálnímu tvaru hlavy, takže AirPods Max optimálně akusticky těsní a poskytují mimořádný poslechový zážitek. Nová bezdrátová sluchátka kombinují hliník a nerez.

Nejdůležitější vlastnosti Apple AirPods Max

 • Ovládání zajišťuje Digital Crown (korunka jako u hodinek Apple Watch)
 • Výdrž sluchátek až 20 hodin, nabíjení pomocí Lightning/USB-C kabelu
 • Adaptivní ekvalizér a prostorový zvuk (5.1, 7.1 a Dolby Atmos)
 • Pevná slitina hliníku a oceli s kombinací tkaniny

V počtu technologií bezdrátová sluchátka opravdu nezaostávají za konkurencí. V těle najdeme optický snímač, snímač pozice a akcelerometr. Bezdráty, stejně jako předešlé modely nabízejí sluchátkový čip Apple H1. Mezi další technické vlastnosti patří noise-canceling (potlačení okolního ruchu) a prostorový zvuk vázaný na směr hlavy v prostoru.

Foto: AirPods Max
Apple představil nová high-endová sluchátka AirPods Max (Foto: apple.com)

Prostorový zvuk s dynamickým snímáním polohy hlavy zaručuje při sledování filmů a seriálů poslech jako v kině. Pomocí vestavěných gyroskopů a akcelerometrů vyhodnocují AirPods Max spolu s iPhonem nebo iPadem i ty nejjemnější pohyby hlavy, aby byl zvuk správně orientovaný vůči zařízení. Sluchátka dále nabídnou adaptivní ekvalizér.

Nové AirPody Max váží 384 gramů a cenovku výrobce nastavil na 16 490 Kč. Dostupná budou v pěti barevných provedení. Do prodeje přijdou před Vánocemi – Apple na svém e-shopu udává doručení do 22. prosince 2020.

airpods-max

Adaptivní ekvalizér > AirPods Max používají adaptivní ekvalizér k přizpůsobení zvuku spolu s utěsněním polštářů do uší a měřením zvukového signálu dodávaného uživateli úpravou nízkých a středních frekvencí v reálném čase – přináší bohatý zvuk, který zachycuje každý detail.

Aktivní potlačení šumu > AirPods Max pohlcují zvuk prostřednictvím aktivního potlačení šumu, aby se uživatelé mohli soustředit na to, co poslouchají. Každý ušní kryt je vybaven třemi mikrofony směřujícími ven, aby detekoval okolní hluk, zatímco jeden mikrofon uvnitř ušní krytky monitoruje zvuk zasahující do ucha posluchače. Pomocí výpočetního zvuku se potlačení šumu neustále přizpůsobuje pohybu sluchátek v reálném čase.

Režim propustnosti > S AirPody Max mohou uživatelé přepnout do režimu propustnosti, aby mohli současně poslouchat hudbu a zároveň poslouchat okolní prostředí – aby vše, včetně vlastního hlasu uživatele, znělo přirozeně, zatímco zvuk hraje dále. Přepínání mezi režimem aktivního potlačení šumu a propustnosti lze provést jediným stisknutím tlačítka pro ovládání šumu.

Prostorový zvuk > AirPods Max využívají prostorový zvuk s dynamickým sledováním hlavy k umístění zvuků prakticky kdekoli v prostoru – a přináší tak pohlcující divadelní zážitek pro obsah zaznamenaný v 5.1, 7.1 a Dolby Atmos. Pomocí gyroskopu a akcelerometru v AirPods Max a iPhone nebo iPadu sleduje prostorový zvuk pohyb hlavy uživatele i zařízení, porovnává údaje o pohybu a poté přeměňuje zvukové pole tak, aby zůstalo ukotveno k zařízení, i když uživatel s hlavou pohybuje.

Jaké snímače nabízejí AirPods Max?

 • Optický snímač (v obou sluchátkách)
 • Snímač pozice (v obou sluchátkách)
 • Snímač rozpoznání pouzdra (v obou sluchátkách)
 • Akcelerometr (v obou sluchátkách)
 • Akcelerometr a gyroskop (levé sluchátko)

Systémové požadavky sluchátek?

 • Modely iPhonu nebo iPodu touch s nejnovější verzí iOS
 • Modely iPadu s nejnovější verzí iPadOS
 • Modely Apple Watch s nejnovější verzí watchOS
 • Modely Macu s nejnovější verzí macOS
 • Modely Apple TV s nejnovější verzí tvOS

Zdroj: https://www.apple.com/cz/airpods-max/

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware