Mobilní telefony

Apple se v hrůzu obrací. Odstraní z nových krabiček nabíječku a sluchátka

iphone nabijeni
Foto: pixabay.com, Tag: iPhone

Apple v rámci své udržitelnosti a přepravy odstraní u nových krabiček v rámci modelů SE, iPhone 11 a modelu Xr sluchátka a nabíječku z balení. Může se tedy stát, že si zakoupíte starší telefon, ale v krabičce už sluchátka nenajdete. Nové balení poznáte tak, že je na výšku o něco nižší. V novém balení najdete pouze nabíjecí kabel z USB-C na klasický Lightning. Což může být pro některé uživatele dostačující.

Dobrou zprávou je to, že dokoupení nabíjecího adaptéru je o něco levnější. Nový originální 20W adaptér koupíte v Apple Storu za 590 Kč. Apple na svých stránkách dodává: V rámci našeho úsilí o omezování dopadu na životní prostředí už není k iPhone XR přibalený napájecí adaptér ani EarPody. Můžeš použít napájecí adaptér a sluchátka Apple, co už máš, nebo si tyhle doplňky koupit samostatně.

iphone xr bez nabijecky
U iPhonu Xr už nabíječku nenajdete (Foto: apple.com)

iPhone 12 a 12 mini. Super-rychlý s podporou 5G bez nabíječky

Pozor, u telefonu v balení nenajdete nabíječku a sluchátka. V balení je pouze kabel USB-C na koncovku Lightning. Nová bezdrátová nabíječka bude podporovat 15W bezdrátové nabíjení a stojí 1190 Kč.

Plná podpora 5G. Apple kompletně přešel u nových iPhonů na stabilizaci snímače, ne čoček. Rychlé stahování a odesílání dat pomocí nové 5G sítě – download až 4 Gbps a upload až 200 Mbps. Nový iPhone se opírá o design starších modelů. Je to takový klon modelu 5s a iPhonů 11. Apple iPhone nabízí Retina XDR OLED displej, jež poskytne dvakrát více pixelů než u displeje iPhonu 11.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony