> Novinky ze světa IT

Apple má v Austrálii velké problémy

Společnost Apple dostala v Austrálii řádný výprask od zdejšího soudu a nespokojených zákazníků, musí zde zaplatit nemalé finance za své prohřešky. Nabízela totiž Nový iPad s podporou sítí 4G LTE, ale zapomněla na jeden podstatný fakt.

Vysokorychlostní sítě v Austrálii totiž běží na jiných frekvencích, než je tomu na jiných kontinentech. Tímto si tak zadělala na pokutu 2,29 milionů dolarů /47,4 milionů korun/ a 300 tisíc australských dolarů, jež se rozplynou na soudní výlohy.

Společnost za způsobené problémy nabídla nespokojeným kupujícím odškodnění a poupravila reklamu s tím, že na tomto kontinentu lze využívat pro přenos dat jen sítě 3G. To soud ale nebral jako vykoupení z prohřešku a nastolil tak pravomocné rozhodnutí, které nabilo právní moci.

Martin Kohout
Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony s iOS. Sledujte příspěvky také na > YouTube nebo Twitteru.

  Doporučeno pro vás >

  1 Komentář:

  1. […] dostalo také kárné rozhodnutí. A proč? Vysokorychlostní sítě v Austrálii totiž běží na jiných frekvencích, než je tomu na jiných kontinentech. Tímto si tak zadělala na pokutu 2,29 milionů dolarů […]

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > > Novinky ze světa IT