Hardware

Apple TV: Krabička s HDTV zábavou

apple logo sede final
Foto: apple.com, Tag: Apple

Apple TV umožňuje přenášet veškerý video obsah v iTunes Store do vašeho televizoru HDTV s nákupy uloženými v cloudu – Netflix, Hulu Plus, Qello TV, RedBull TV, KORTV, flickr, Vimeo, HBO Go, MLB.TV a několik dalších on-line mediálních služeb je také k dispozici. Hudbu, videa a fotografie lze streamovat z iOS zařízení pomocí AirPlay.

AirPlay Mirroring umožňuje streamovat video do libovolného zařízení v ekosystému (jedná se o provázaní či zrcadlení zobrazených ploch na televizi a jiném zařízení). Sečteno a podtrženo – Apple TV je vynikající streamovací box, a to zejména pro ty, kteří již investovali do ekosystému od Applu.

Apple TV: Krabička s HDTV zábavou
Apple TV: Krabička s HDTV zábavou

Apple TV se nikdy necítil jako revoluční produkt ale konzistentní aktualizace proměnili z Netflixu přehrávač do pevné streamovací „video krabice“. Apple TV je nadále hluboce integrován v iTunes, který umožňuje streamovat nakoupené filmy a televizní pořady, navíc s iTunes Match můžete získat přístup k celé kolekci digitální hudby – pokud jste předplatitelem.

Provedení: Elegantní černá skříňka

Apple TV má stále nejlepší design. Je to jednoduchý, nenápadný černý box s malým bílým světlem na přední straně, které se rozsvítí, když je v aktivním užívání. Kolem je několik konektorů, včetně HDMI, optický audio výstup, Micro – USB (pouze pro servis) a Ethernet. K dispozici je také vestavěný 802.11n WiFi modul pro připojení k domácí bezdrátové síti s podporou dual-band WiFi připojení k internetu. Všimněte si, že HDMI je jediné připojení video signálu, takže pokud máte starší televizor, máte víceméně smůlu.

Na rozdíl od většiny ostatních streamovacích boxů je napájení Apple TV přímo v produktu, takže neexistuje žádný samostatný napájecí adaptér. Přibalený dálkový ovládač je minimalistický v klasickém stylu Apple. Vlastní navigační kolečko na hoře, tlačítko Menu (které funguje jako tlačítko Zpět) a tlačítko Play/Pause. Je to opravdu jednoduché a není až tak těžké dostat se tomu to ovládacímu prvku na kloub. Z velké části jeho jednoduché ovládání dobré pro každodenní používání. Nádherné dálkové ovládání přidává vestavěný jack pro sluchátka, WiFi kontrolu  a několik šikovných dalších tlačítek.

Apple TV lze ovládat z iPadu nebo iPhonu pomocí Apple Remote app. Jako většina chytrých telefonů, i tam je na obrazovce Remote, které můžete použít a pohybovat se v menu pomocí gest. Vzdálená aplikace vám umožní vzdáleně ovládat hudbu ze své sbírky iTunes na počítači.

iTunes Store: Filmy a televizní pořady

Veškerý obsah je streamovatelný a můžete přistupovat ke svým zakoupeným filmům a televizním pořadům tolikrát, kolikrát budete chtít. Vaše filmové a televizní show nákupy lze také streamovat nebo stáhnout do jiných zařízení Apple – včetně iPadu, iPhone, iPodu Touch a Mac, popřípadě s dalšími produkty s ekosystémem od Applu. Cena produktu se pohybuje kolem 2 800 Kč.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware