Software

Apple v AppStoru zpřísní kontroly aplikací, které nabízí informace o koronaviru

apple logo sede final
Hlavní TAG » Apple

Apple na svých stránkách upozornil vývojáře o možných problémech s aplikacemi, které se zaměřují na informace ohledně koronaviru.

Společnost potvrdila, že aplikace zaměřující se na informace ohledně viru si zaslouží větší bezpečnostní prověrku. Informace musí pocházet z ověřených a uznávaných zdrojů a musí být podloženy autoritou. Aplikace zábavního charakteru ohledně koronaviru nebudou v App Storu povoleny.

Apple v AppStoru
Apple v AppStoru zpřísní kontroly aplikací. #apple

App Store by měl být vždy bezpečným a důvěryhodným místem, kde si uživatelé mohou stahovat aplikace. Nyní více než kdykoli předtím tento závazek nabývá zvláštního významu, protože svět bojuje s pandemií COVID-19. (#koronavirus)

Abychom tato očekávání pomohli splnit, hodnotíme aplikace kriticky, abychom zajistili, že zdroje dat jsou seriózní a že vývojáři prezentující tyto aplikace jsou od uznávaných subjektů, jako jsou vládní organizace, nevládní organizace zaměřené na zdraví, společnosti hluboce pověřené zdravotními problémy a lékařské nebo vzdělávací instituce.

Pouze vývojáři z jednoho z těchto uznaných subjektů by měli odeslat aplikaci týkající se COVID-19. Zábavní nebo herní aplikace s tématem COVID-19 nebudou povoleny.

Zdroj: developer.apple.com/news/

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Software