Mobilní telefonyZe světa IT

Držte krok s Applem, je tu nová beta iOS

ios logo

Kdo je registrovaným členem vývojářského programu Apple, určitě již zaregistroval novinku v podobě uvolnění nové beta verze operačního systému iOS. Tentokráte se jedná o betu verze 9.3. Může to být trochu překvapení, protože se v současné době testují dvě verze paralelně vedle sebe. Co ale určitě nejvíce zajímá, jsou novinky, které verze přináší.

Pomineme-li opravy chyb, stabilitu systému atp., pak z těch významnějších jmenujme například funkci Night Shift, která nabízí možnost redukovat podsvícení v nočních hodinách. Nejedná se o pouhé ztlumení či zapnutí filtru, celá funkce je mnohem sofistikovanější.

iOSbeta_93 (1)

Nová beta verze systému iOS má číslo 9.3

Využívá hodiny a umístění, na jehož základě si telefon zjistí, kdy dochází k západu slunce a následně pak nastaví teplejší odstín barev, který není tak intenzivní a nepříjemný pro oči. Mnoho lidí si může povzdechnout, že se jedná o úplnou hloupost, ale není tomu tak. Studie dokázali, že ostré světlo vyzařující z displejů má dopad na kvalitu spánku. Opusťme ale vědecké studie. Pokud si vzpomeneme, jak špatně se usíná, nebo mohou začít pálit oči, když se člověk podívá v posteli na telefon, určitě funkci oceníme.

iOSbeta_93 (3)

Nově poznámky nabídnou přístup pomocí Touch ID

Dále došlo i k rozšíření aplikace Notes o zabezpečení pomocí hesla či otisku prstu a možnost řadit si poznámky podle různých kritérií (datum vytvoření, abecedně atp.). Zapracováno bylo také na podpoře příslušenství Apple Watch, kdy je nyní možné se spojit s více hodinkami (vyžaduje mít update i pro hodinky na verzi 2.2). Nabízí se ale otázka, kolik lidí si skutečně tento poměrně drahý kousek příslušenství koupí ve více kusech. Vylepšení je zkrátka celá řada. Dotkli se také aplikací CarPlay, Education či Health.

Která funkce vám v iOS chybí, nebo na kterou se nejvíce těšíte? Napište nám do komentářů pod článek.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Na Androidu už tohle všechno docela dlouho jde…

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony