Mobilní telefony

Apple vzal na hory iPhone 11 Pro. Výsledky jsou úžasné

apple iphone logo finalni
Hlavní TAG » iPhone

Pro milovníky videí v horském terénu – iPhone 11 Pro přesně ví, na jaké uživatele chce cílit a podle toho je opticky vybaven.

Charakterizuje ho trojitá foto-soustava, která umožňuje tvořit video přímo z ruky. Pro milovníky tvorby videí, a to především záběrů z outdoor sportů, je to telefon jako stvořený. Tři čočky a precizní optika se softwarovým dopočtem pracuje na jednotku.

Ultraširokoúhlý záběr a zoom

Záběr je ještě širší, dá se točit vše od skoků na lyžích, přes detailní záběry lidí, po rozhledy a panorama v krajině. Výhodou je, že je na obrazovce vidět i to, co se děje mimo záběr, tudíž se dá snáze zacílit přesně na to, co chceme natočit. Ultra-širokoúhlá kamera dovede zachytit širší scénu než předchozí verze iPhonu. To se hodí zejména na akční záběry, kterých je na horách dostatek.

Apple vzal na hory iPhone 11 Pro. Výsledky jsou úžasné
Apple vzal na hory iPhone 11 Pro. Výsledky jsou úžasné

Kvalita snímání obrazu

Obě kamery (přední i zadní čočky) dovedou snímat ostře 4K video při 60 snímcích za sekundu. Tím se stává nejkvalitnějším video-smartphonem, kterým můžeme pořídit mobilní videozáznam. Výsledek snímání pohybu je díky rychlému přizpůsobení kvalitní a přesný.

Dochází k automatickému zaostření a přímému ostření na obličeje, takže se není třeba bát, že by lidé nebyli to hlavní, co je na videu zaostřeno. Kvalita ostření není snížena ani při přechodu z vnitřního prostředí do vnějšího, kde jsou jiné světelné podmínky.

iPhone 11 Pro je přesný ve vyvážení bílé. To prostě na zimních horách potřebujeme, bez toho se nedá točit. Zvládání kontrastů je zásadní kvalitou, kterou na horách oceníte. Telefon automaticky upravuje vyváženost bílé, aby nekolidovala s teplotou světla v okolním prostředí.

Přiblížení a úprava videa

Kvalitní zoom mile překvapí, protože dovede velmi rychle doostřovat. Novinkou je, že s přiblížením obrazu se změní i snímání zvuku, aby odpovídalo přiblíženému záběru (audio-zoom). Zoom-in i zoom-out funguje plynule a bez zakolísání. Upravit video lze velmi snadno přímo v telefonu – jak jinak.

Za jakéhokoli počasí a teploty

V zimě baterka vydrží i při neustálém používání celý den. A navíc jde snadno a rychle nabít. Je to tím, že hardware i software jsou dokonale vyladěny tak, aby nic neprobíhalo zbytečně. Také má tento iPhone dosud nejrychlejší a nejvýkonnější čip, jaký kdy v chytrém telefonu byl – je to stájový procesor A13 Bionic.

A co pády? Přední i zadní sklo je vytvrzené pomocí dvojité iontové vrstvy, takže pád rozhodně vydrží. A co voděodolnost? Tento iPhone můžete mít v hloubce 2 metrů pod hladinou až půl hodiny, a přesto vydrží. To je 2x hlouběji, než dovolí specifikace iPhonu XR.

Noční režim

V zimě je brzo tma, ale té se při použití Apple iPhonu 11 Pro bát nemusíte. Stačí zapnout noční režim, díky kterému záběry jsou kvalitní i za tmy. Při slabém světle se na fotoaparátech zapne automaticky. Díky němu není třeba používat blesk a fotky mají přirozené stíny a pevně reflektují focenou scénu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony