Ze světa IT

Apple má nový cíl jménem Kodak

apple logo sede final
Foto: apple.com, Tag: Apple

V tuto chvíli můžeme směle konstatovat, že se cupertinský obr opravdu nezastaví před ničím. Podává žaloby na každého druhého výrobce a nepozastavuje se nad tím, jak moc stupidní jeho kroky v mnoha případech jsou.

Dalším cílem, který si vybral, je krachující Kodak. Ten nedostane ani chvíli odpočinku, před několika dny ohlásil bankrot a teď se do něj nepouští nikdo menší než gigant s nakousnutým jablkem ve znaku.

Apple má nový cíl jménem Kodak
Apple má nový cíl jménem Kodak

Právnické oddělení z Cupertinu se rozhodlo žalovat Kodak, pro porušování technologických patentů, které údajně používá ve svých fotoaparátech, digitálních rámečcích a tiskárnách. To pro ně také není nejlepší, chtěli začít restrukturalizaci firmy právě přes tiskárny.

V tuto chvíli se vedou spory o převedení technologií Kodaku ostatním firmám, a tak mají právníci co dělat. Když se k tomu přidá ještě obrana proti krokům, které podniká Apple, není jednoduché se udržet nad vodou. Kodak má šanci se proti žalobě odvolat, naštěstí se zatím nachází jen u okresního soudu, a tak je možné, že se karta obrátí.

K těmto sporům už není co říci, snad jen to,  že značná dávka ohleduplnosti v perných časech neuškodí. Věčný konkurenční boj přece nemusí vypadat takto, nemyslíte?

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

2 Comments

  1. Ten Apple si nedá pokoj, asi se do něj bude muset někdo pustit

    1. Ano Apple si snaží udělat reklamu, ale asi si neuvědomuje, jaké světlo to na něj hází. Vůči krachujícímu Kodaku mi to přijde opravdu nefér, ale v této sféře se hraje tvrdě.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT