InternetMobilní telefonyZe světa IT

Apple rozpoutal patentovou válku

Neustávající patentové rozepře by se daly označit za světovou válku ve světě IT. Bohužel většina těchto sporů pramení z jednoho zdroje, je jím Apple, od kterého bych čekal určitou solidnost.

Stačilo by, kdyby zaujali typické cupertinské stanovisko, jež by neslo poselství ve smyslu, my víme, co lidé chtějí kupovat a takové produkty jim prodáváme. Proto si uvědomujeme, že na trhu jsme jedineční a naše produkty jsou tak originální, že se není potřeba soudit o každou hloupost.

motorola vs apple

Těmito kroky Apple ukazuje určitou slabost. Bojí se snad, že ho někdo překoná, když ho nezažaluje za podobně vypadající grafický prvek? Projevů dospělosti se však nedočkáme ani u jiných společností, reagují podobně jako malé děti. Když jsi mi udělal tohle, já ti to vrátím.

Dalším důkazem těchto zbytečných soubojů, jež určitou měrou brzdí vývoj, protože jsou tyto společnosti nuceny platit astronomické částky svým právním oddělením za soudní přelíčení a posléze i vysoké sankce za porušování toho či onoho patentu. Vzkvétá tedy další soudní krok nahrávající cupertinské buřiče. V tuto chvíli je zase ve stádiu vracení úderu, tato stádia se střídají podobně jako fáze měsíce. Jedná se o počáteční podnět, defenziva, po které v zápětí přichází ostrý útok.

Žaluje americkou Motorolu, aby jí vrátil úder, jež obdržel u německého soudu. V tu chvíli se jednalo o zákaz prodejů iPhonů s 3G modulem na německém internetu a možnost placení obrovských sankcí, toto však Motorola zatím nepožadovala z důvodu vysoké ceny za soudní přelíčení.

Apple přišel s absolutně zmatečnou žalobou, která obviňuje Motorolu z porušování licenční smlouvy uzavřené s výrobcem mobilních procesorů Qualcomm. Vztahuje se na bezdrátové technologie použité v čipu MDM6610, jež se jakýmsi nám neznámým způsobem dotýká i Applu, který používá tuto technologii.

Pravděpodobně má Qualcomm uzavřenou smlouvu i s Applem a Motorola se nějakým způsobem dostala do rozporu s ní, jedná se však o takovou banalitu, že má ústa zůstávají stále otevřená a já nechápavě kroutím hlavou. Soud se bude konat v San Diegu, tak se necháme překvapit jak další šaráda mobilního světa dopadne a kdo bude tím dalším žalobcem.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

4 Comments

  1. Zmatečný je pouze tento článek, Apple za soudní spory nemám rád ačkoliv používám jejich výrobky, ale horší článek jsem nečetl…

  2. Dobrý den, tento článek je pojat spíše jako úvaha o vedených sporech, doplněná o informaci z aktuální situace. Základem je v podstatě kritika stanovisek, jež zaujímají obří společnosti, které se tahají o každou banalitu. Pokud vám styl mého psaní vadí, chápu. Vyjadřuji v něm však své názory k této tématice a stojím si za svým, že úvaha může být leckdy zmatečná. Děkuji za komentář.

  3. Víceméně jsou i tyhle spory obrovskou reklamou, jen se zamyslete, je lepší být bez skandálů (a tím i menší povědomosti veřejnosti) nebo dokázat svoji sílu a poukazovat na to, že jediná ,,copyright,, společnost je tato a ostatní jsou jen napodobeniny 😉

  4. Dobře vystupující článek o boji na IT poli. Motorola totiž Applu zasadila v celku krutou ránu a teď bude jablíčko oplácet. Mám také produkt od Applu, ale tohle společnosti vůbec nesedí.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet