Ze světa IT

Archos 80 Cobalt: Tablet z Francie

Francouzská společnost Archos je dlouholetým hráčem v mobilním průmyslu, jeho výrobky je možné zakoupit i v České republice. Tato novinka bude o produktu jménem Archos 80 Cobalt, který propůjčí 8 palcový displej.

Nový tablet Archos 80 COBALT

Tablet je dle výrobce 12 milimetrů tlustý a váží pouhých 470 gramů, což jsou velice příjemné hodnoty. Jak už jsem nakousl výše, vlastní 8 palcový displej s rozlišením 1024 x 768 pixelů, samozřejmě plně multidotykový. V těle mobilního přístroje je připravený dvoujádrový procesor na taktu 1,6 GHz spolu s GPU čipem.

Mezi další plusy patří 1 gigabajt RAM, 8 GB úložného prostoru, jež lze bez většího problému rozšířit o micro SDHC karty až do kapacity 64 GB. Pro zachycení všedního života lze využít 2 megapixelovou zadní VGA kameru, či pro videohovory přední 0.3 MP kameru. Tablet dále uživateli nabídne bezdrátovou WiFi konektivitu či metalické propojení přes USB 2.0 port.

Archos 80 Cobalt je postavený pro operační systém Android Ice Cream Sandwich, aktualizace na Jelly Bean je asi nereálná. V tomto okamžiku zatím nemáme další informace, hlavně informaci o ceně a dostupnosti pro evropský trh. Nezbývá tedy nic jiného, než být kladně naladěni na další zprávy.

Máte-li zájem o tento tablet, kolik by jste byli ochotni za něj dát? Je pro vás vůbec tato méně známá společnost lákadlem ke koupi a nebo sáhnete třeba po novém Nexusu 10 od Googlu? Rozhodně se o své postřehy či drobné recenze podělte do komentářů pod článkem, budeme jedině rádi. Děkujeme.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Ze světa IT