Novinky ze světa IT >

Karbonový droidí tablet ARCHOS 97

Francouzský ARCHOS je dlouholetým hráčem v mobilním průmyslu, jeho výrobky je možné zakoupit i v České republice. Tablet ARCHOS 97 Carbon je v současnosti dostupný pouze na trhu v USA, cena začíná na 249.99 dolarech a propůjčí 9.7 palcový multidotykový displej.

Pohonnou jednotkou se stává 1 GHz procesor z dílny ARM pod označením Cortex-A8, kterému sekunduje 1 GB operační paměti. Skoro deseti palcová obrazovka nese rozlišení 1024 x 768 pixelů. Zařízení dále propůjčí WiFi, přední 0.3 megapixelovou videokamerku, 2 MP zadní VGA fotoaparátišení , G-senzor, 16 GB vnitřní paměti a slot pro microSD karty, jež rozšíří kapacitu tabletu až o 32 gigabajtů.

Francouzky laděná elektronika dále nabídne metalické porty pro přenosy dat, mezi ně patří micro USB, USB 2.0 port, 3.5 milimetrový audio jack a HDMI výstup, jež přenese i digitální zvuk do vaší chytré televize či jiného zobrazovacího zařízení.

ARCHOS 97 je postaven pro operační systém Google Android 4.0 Ice Cream Sandwich, přechod na Jelly Bean je v tomto případě asi předčasný a v této chvíli opravdu nejasný. Je pro vás za 5 200 korun cenově lákavý? Nebo budete volit jiný mobilní produkt na hltání multimediálního obsahu? Podělte se do komentářů. Děkujeme.

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

    Doporučeno pro vás >

    Komentuj článek

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Další novinky > Novinky ze světa IT >