Ze světa IT

Karbonový droidí tablet ARCHOS 97

Francouzský ARCHOS je dlouholetým hráčem v mobilním průmyslu, jeho výrobky je možné zakoupit i v České republice. Tablet ARCHOS 97 Carbon je v současnosti dostupný pouze na trhu v USA, cena začíná na 249.99 dolarech a propůjčí 9.7 palcový multidotykový displej.

ARCHOS 97 Carbon

Pohonnou jednotkou se stává 1 GHz procesor z dílny ARM pod označením Cortex-A8, kterému sekunduje 1 GB operační paměti. Skoro deseti palcová obrazovka nese rozlišení 1024 x 768 pixelů. Zařízení dále propůjčí WiFi, přední 0.3 megapixelovou videokamerku, 2 MP zadní VGA fotoaparátišení , G-senzor, 16 GB vnitřní paměti a slot pro microSD karty, jež rozšíří kapacitu tabletu až o 32 gigabajtů.

Francouzky laděná elektronika dále nabídne metalické porty pro přenosy dat, mezi ně patří micro USB, USB 2.0 port, 3.5 milimetrový audio jack a HDMI výstup, jež přenese i digitální zvuk do vaší chytré televize či jiného zobrazovacího zařízení.

ARCHOS 97 je postaven pro operační systém Google Android 4.0 Ice Cream Sandwich, přechod na Jelly Bean je v tomto případě asi předčasný a v této chvíli opravdu nejasný. Je pro vás za 5 200 korun cenově lákavý? Nebo budete volit jiný mobilní produkt na hltání multimediálního obsahu? Podělte se do komentářů. Děkujeme.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT