HardwareTiskové zprávy

Intel X79 Express LGA 2011 od Asusu

Společnost ASUS, přední světový výrobce základních desek, ukončila sérii mezinárodních technických konferencí, na kterých představila základní desky s čipovou sadou Intel X79 Express osazené paticí LGA 2011.

Na konferencích Global Seminar 2011 uvedla celkem tři řady desek – řadu P9X79 optimalizovanou pro snadnou správu napájení, řadu odolných základních desek TUF, a stranou nezůstaly ani základní desky ROG Rampage IV Extreme určené k extrémnímu přetaktování.

Základní desky P9X79

Tato řada základních desek je určena uživatelům PC, kteří potřebují nejen vysoký výkon ale také velkou flexibilitu při ladění systému. Tyto modely disponují novou generací architektury Dual Intelligent Processors 3, jejíž součástí jsou rovněž moduly pro regulaci digitálního napájení (VRM) procesoru a DRAM, označované jako New DIGI+ Power Control. Rychlé snímání a odezva jdou ruku v ruce s vyladěným výkonem a stabilním napětím Vcore, což zaručuje co největší efektivitu i výkon.

Možnost nastavovat napětí přes intuitivní uživatelské rozhraní usnadňuje přetaktování a zvyšuje jeho potenciál při jakémkoli použití. Další novinkou je funkce ASUS SSD Caching, která využívá vysoké rychlosti technologie SSD k inteligentnímu zrychlení často prováděných úloh i celého operačního systému.

ASUS také vytvořil grafické rozhraní systému UEFI BIOS, které je oproti obvyklým systémům BIOS doplněno ikonami, a lze jej intuitivně ovládat myší. Připraveno je také několik speciálních horkých kláves: F12 pro vytvoření zálohy systému BIOS a F3 pro přehledné zobrazení informací o systému. V případě, že dojde k problémům s pamětí nebo během procesu POST, s jejich vyřešením pomůže funkce ASUS DRAM Serial Presence Detect. Funkce USB BIOS Flashback zase dokáže snadno flashovat systém BIOS z libovolného USB zařízení jediným stiskem tlačítka.

Všechny tyto funkce jsou navíc dostupné v pohotovostním režimu. Opomenuty nezůstaly ani technologie pro rychlé a pohodlné připojení přes Bluetooth a Wi-Fi bez potřeby dalších adaptérů. Díky technologii BT GO 3.0!, budou vaše bezdrátová zařízení okamžitě dostupná.

TUF SABERTOOTH X79 – spolehlivý výkon a precizní chlazení

Odolné základní desky TUF, testované pro použití v serverech, si účinným chlazením a stabilitou velmi rychle získaly dobrou reputaci. Stejně je tomu u modelů s čipovou sadou Intel X79 Express. Tyto základní desky se perfektně hodí ke komerčnímu využití v nepřetržitém provozu nebo do náročných aplikací. Jsou vybaveny novou generací technologie TUF Thermal Armor, která nyní kvůli dosažení přesnějšího proudění vzduchu využívá dva ventilátory.

ASUS SABERTOOTH X79

Účinný rozptyl tepla a izolace jsou zárukou nižších teplot, a tím pádem vyšší spolehlivosti a stability. Technologii Thermal Radar tvoří 12 integrovaných čidel, která zjišťují teploty na celé desce. Na základě zjištěných hodnot pak lze ručně nebo automaticky upravit rychlosti ventilátorů a tím optimalizovat chlazení. Stejně jako řada P9X79, i TUF SABERTOOTH X79 nabízí funkci New DIGI+ Power Control, která se stará o přesnější napájení CPU a DRAM a následně stabilitu a spolehlivost desky.

ROG Rampage IV Extreme – pro útoky na světové rekordy v přetaktování

Posledním představeným modelem je deska z edice Republic of Gamers (ROG) – ROG Rampage IV Extreme. Tato základní deska představuje dokonalou platformu pro přetaktování a hráčům a overclockerům nabídne celou řadu technologií. Nová patice s označením X-Socket uživatelům umožňuje přenést chladiče LGA 1366 a systém chlazení LN2 ze starších systémů na nové desky LGA 2011 a dosáhnout tak efektivního chlazení, na které jsou zvyklí, a to bez dalších investic.

Technologie OC Key pracuje s DVI portem jakékoli připojené grafické karty a na displeji v reálném čase zobrazuje důležité statistiky a parametry systému. Uživatelé tak zjistí potřebná data bez připojení externího monitoru nebo notebooku, a jejich změnou mohou systém okamžitě přetaktovat. OC Key funguje nezávisle na systémových zdrojích.

ASUS ROG Rampage IV Extreme OC Key

Technologie Subzero Sense přesně měří teplotu v systémech chlazení LN2. Teplota těchto systémů dosahuje až -193 °C. S informacemi o teplotě mohou uživatelé zabývající se přetaktováním a úpravami systémů nakopnout výkon svých PC s kapalinovým chlazením. Pro největší nadšence, kteří se zabývají vytvářením vlastních systémů, je určena technologie VGA Hotwire, s níž mohou detailně upravovat napájení grafické karty z celé řady rozhraní ASUS, a to včetně OC Key, Turbo V EVO nebo UEFI BIOS.

O konferencích ASUS Global Seminar 2011

Mezi 13. a 31. říjnem společnost ASUS pořádala sérii speciálních technických konferencí konaných po celém světě, na kterých seznámila své partnery a zástupce médií s funkcemi a technologiemi u základních desek ASUS osazených čipovou sadou Intel X79 Express a paticí LGA 2011. Společnost ASUS vytvořila kompletní rodinu základních desek pro různé kategorie uživatelů – výkonné základní desky řady P9X79 využívající novou generaci technologie Dual Intelligent Processors 3 s funkcí New DIGI+ Power Control, odolné základní desky TUF SABERTOOTH X79 zajišťující stabilitu i v těch nejdrsnějších podmínkách, a základní desky ROG Rampage IV Extreme s téměř neomezenými možnostmi přetaktování.

Každou z těchto základních desek můžete osadit až 64 GB operační paměti a využít celou řadu funkcí od společnosti ASUS. Dobrou zprávou pro všechny uživatele rovněž je, že všechny uvedené desky jsou připraveny na PCI Express 3.0.

Základní desky ASUS

V současné době je společnost ASUS jedním z největších prodejců na světě a těší se velmi kladné odezvě zákazníků. To ostatně dokládá i řada ocenění, která základní desky společnosti ASUS zásluhou svých průkopnických inovací získaly. Připomeňme například technologie New DIGI+ Power Control nebo Dual Intelligent Processors, zajišťující vysoký výkon a současně úsporu energie, či speciální architekturu Thermal Armor a Thermal Radar pro ochranu základní desky před vysokými teplotami.

Další z řady exkluzivních technologií, mezi které patří také UEFI BIOS, Disk Unlocker a Protect 3.0, jsou přesvědčivou demonstrací odhodlání společnosti ASUS vytvářet vyspělé technologie, které nabídnou nejen nevšední výkon, ale budou rovněž ohleduplné k životnímu prostředí a lidem, kteří je každý den využívají.

O společnosti ASUS

ASUS, jeden z TOP 3 výrobců notebooků a jednička na trhu základních desek, je vůdčí společností nové éry digitálních technologií. Společnost ASUS navrhuje a vyrábí produkty, které přesně vyhovují potřebám dnešních digitálních domácností, kanceláří i jednotlivců. Její portfolio zahrnuje základní desky, grafické karty, monitory, stolní PC, notebooky, netbooky, servery, multimediální zařízení, bezdrátová řešení, síťová zařízení a mobilní telefony. Společnost ASUS se zavázala přinášet kvalitu a inovace, a také proto v roce 2010 získala 3 398 ocenění a ve svém odvětví dosáhla velkého uznání zásluhou revolučního počítače Eee PC.

Díky více než deseti tisícům zaměstnanců na celém světě a špičkovému týmu 3 000 inženýrů pro výzkum a vývoj nových technologií dosáhly výnosy společnosti za rok 2010 celých 10 miliard amerických dolarů.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Hardware