Mobilní telefonyTiskové zprávyZe světa IT

Asus na CESu: ZenFone a Book Duet

ASUS představil na veletrhu CES v americkém Las Vegas řadu chytrých telefonů ZenFone a zařízení Transformer Book Duet, první tablet a zároveň notebook, který dokáže v obou režimech přepínat mezi operačními systémy Android a Windows. Další představenou novinkou je PadFone mini, čtyřpalcový smartphone, který se dokáže přeměnit na sedmipalcový tablet.

ASUS ZenFone

ZenFone je nové označení smartphonů značky ASUS. Tato řada zahrnuje celkem tři modely s operačním systémem Android o velikostech úhlopříčky displeje 4, 5 a 6 palců. ZenFone 4 disponuje 4“ displejem a dvoujádrovým procesorem Intel Atom Z2520 s frekvencí 1,2 GHz. Procesor nabízí technologii Intel Hyper-Threading, která telefonu umožní rychlou odezvu v jakékoli situaci.

Telefon se dvěma vestavěnými kamerkami váží pouze 115 g a bude v prodeji celkem v pěti barvách — černé, perleťově bílé, třešňově červené, modré a žluté. I proto je ZenFone 4 určen zejména mladším uživatelům.

ZenFone

ZenFone 5 nabídne 5“ IPS panel s HD rozlišením (1280 x 720 bodů), energetickou úspornost, rychlý dvoujádrový procesor a zadní kameru PixelMaster s rozlišením 8 Mpx, která vylepšuje kvalitu snímků pořízených ve špatných světelných podmínkách. Technologie GloveTouch a PenTouch zvyšují citlivost displeje, takže jej lze ovládat pohodlně i prsty v rukavicích nebo jakýmkoli stylusem.

ZenFone 6 je také vybaven HD displejem, který dosahuje úhlopříčky 6“ a umožňuje proto konzumovat velké množství obsahu na jedné obrazovce. Stejně jako model ZenFone 5 i displej ZenFone 6 vylepšují technologie GloveTouch a PenTouch. ZenFone 6 navíc obsahuje 13megapixelovou kameru PixelMaster. Telefony ZenFone 5 a 6 se dostanou na trh ve čtyřech barevných variantách – černé, perlově bílé, třešňově červené a šampaňské zlaté.

ASUS PadFone mini

Nejnovějším zástupcem populární řady ASUS PadFone je model PadFone mini. Tento 4“ smartphone se zasunuje do tabletového doku a dále jej lze používat jako 7“ tablet. PadFone mini pohání dvoujádrový procesor Intel Atom Z2560 s technologií Intel Hyper-Threading. Data můžete ukládat na interní úložiště 8 GB, kterou lze rozšířit o dalších 64 GB prostřednictvím slotu na micro SD karty. PadFone mini podporuje dvě SIM karty, takže uživatelé mohou používat dvě telefonní čísla a datové účty na jednom zařízení.

ZenFone a PadFone mini využívají jako první zařízení značky ASUS vlastní uživatelské rozhraní ZenUI. ZenUI zjednodušuje jejich používání díky vylepšeným ikonám a nabídkám, pěti různým barevným schématům, které se shodují s barvami zařízení, a také chytrou funkcí What’s Next, která napomáhá při plánování.

Padfone Mini

ZenUI také propojuje lidi, například funkcí Omlet Chat od otevřené platformy Omlet Messaging. Díky Omlet Chat mohou lidé sdílet cokoli, typicky texty, fotky, videa nebo hudbu, a to kdykoli, s kýmkoli a na jakémkoli telefonu.

ASUS Transformer Book Duet

V podobě zařízení Transformer Book Duet (TD 300) vytvořil ASUS zařízení, které mění očekávání uživatelů. Jde totiž o vůbec první konvertibilní notebook a tablet na světě, který je možné používat ve čtyřech režimech. Technologie Instant Switch přepíná mezi operačními systémy Windows a Android jak v režimu notebooku, tak v režimu tabletu během pouhých čtyř sekund. Děje se tak stiskem jediného tlačítka nebo virtuální klávesy na tabletu.

Srdcem zařízení je výkonný procesor Intel Core i7, díky čemuž Transformer Book Duet běží až dvakrát rychleji než stávající tablety s ARM procesory. K výraznému a kvalitnímu zvuku přispívá technologie ASUS SonicMaster a duální reproduktory na obou stranách tabletu. Transformer Book Duet funguje i jako výkonný notebook s 13“ Full HD dotykovým displejem se systémem Windows 8.1.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony