HardwareTiskové zprávyZe světa IT

Asus na IFě uvedl hodinky ZenWatch

Asus představil na berlínském veletrhu IFA své první nositelné zařízení, hodinky ZenWatch. ZenWatch běží na systému Android Wear od Googlu, který je vylepšen o rozhraní ZenUI od ASUSu. Hodinky lze proto jednoduše propojit s jakýmkoli smartphonem se systémem Android 4.3 a novějším. ZenWatch sází na rozdíl od jiných výrobců na tradiční design hodinek a kvalitní materiály, jako jsou nerezová ocel nebo řemínek z pravé kůže.

Přístroj pohání procesor Qualcomm Snapdragon 400 s taktem 1,2 GHz doplněný o 512 MB RAM a k dispozici je 4 GB úložného prostoru. Displej s úhlopříčkou 1,63 palce využívá technologii AMOLED a má rozlišení 320 x 320 bodů. Zatím nebylo oznámeno, kdy se hodinky ZenWatch dostanou na český trh, jejich cena v zahraničí bude 199 euro.

Hodinky_ASUS_ZenWatch

Chytrý společník – ASUS ZenWatch využívá operační system Android Wear s rozhraním ASUS ZenUI, které bylo vyvinuto speciálně pro tyto hodinky. Po spárování s chytrým telefonem hodinky zobrazují důležité informace, jako jsou příchozí hovory, zprávy, upozornění. Telefon díky tomu může zůstat v batohu nebo kapse.

Předností hodinek ZenWatch je elegantní design s důrazem na detail a kvalitní materiály. Hodinky se pohodlně nosí zásluhou měkkého řemínku z pravé kůže. Sklo se zakřivením 2.5D disponuje dotykovým panelem, který usnadňuje ovládání. Vzhled hodinek ZenWatch si uživatelé mohou softwarově přizpůsobit svým potřebám a stylu.

Funkčně hodinky nezaostávají za zpracováním a nabízí řadu možností využití. Funkce Watch Unlock umožňuje hodinky ZenWatch přeměnit na univerzální klíč, kterým mohou uživatelé rychle odemknout svůj telefon nebo tablet pouhým dotykem hodinek. S funkcí Tap Tap lze hodinkám snadno přiřadit oblíbenou ZenWatch službu, kterou spustí dvojité poklepání na displej hodinek.

Funkce Remote Camera otevírá nové možnosti fotografování tím, že umožňuje vzdáleně nastavit hledáček kamery ve smartphonu na hodinkách ZenWatch a fotit z nezvyklých pozic a úhlů. Funkce Cover to Mute umožňuje snadno ztlumit příchozí hovor přikrytím hodinek dlaní, a vyhnout se tak situacím, kdy vyzvánění ruší ostatní. Cover to Mute lze využít i ke ztišení budíků.

Funkce Find My Phone pomáhá uživatelům najít telefon tak, že ho pomocí hodinek nechají vyzvánět. Pomocí aplikace ASUS ZenWatch Manager ve smartphonu lze naopak najít ztracené hodinky ZenWatch, tím, že vibrují a blikají. ZenWatch najdou využití i jako dálkové ovládání při firemních prezentacích nebo přednáškách. Hodinky zvládnou posunování snímků v prezentaci a zároveň sledují, kolik času od jejího začátku již uběhlo.

Díky integrovanému 9-osému senzoru slouží ZenWatch také jako wellness pomocník. S aplikací ASUS ZenUI Wellness umožňuje monitorovat řadu wellness statistik – měřit kroky, spálené kalorie, srdeční tep, dobu trvání určité aktivity, intenzitu cvičení nebo stupeň odpočinku. Uživatelé si mohou nastavit své osobní fitness cíle a pak sledovat svůj pokrok.

Technické parametry a cena chytrých hodinek Asus ZenWatch:

 • Procesor: Qualcomm Snapdragon 400 s 1,2 GHz CPU
 • Operační systém: Android Wear
 • Paměť a úložiště: 512MB RAM, 4GB EMMC
 • Displej: AMOLED 1,63 palců, 320 x 320, 278ppi dotykový
 • Čočka: 2.5D zakřivení, sklo Corning Gorilla Glass 3
 • Senzor: 9-osý senzor, Bio senzor
 • Bluetooth: Bluetooth 4.0
 • USB Port: Micro USB na nabíjecí kolébce
 • Audio: vestavěný mikrofon
 • Baterie: Li-polymerová 1,4Wh
 • Voděodolnost: IP55
 • Barvy: Stříbrná a růžově zlatá, hnědý kožený řemínek
 • Rozměry: 50,6 x 39,8 x 7,9-9,4 mm
 • Hmotnost: tělo 50 g a řemínek 25 g
 • Cena: 199 euro, 5 490 Kč

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware