Ze světa IT

Asus: Nejrychlejší GK a CES 2013

asus logo freebit
Foto: freebit.cz, Tag: Asus

Asus představil na veletrhu CES 2013 v Las Vegas nejen výrobky, jako takové, ale i v současnosti nejrychlejší grafickou kartu Rog Ares II z limitované edice nebo základní desku E2KM1I Deluxe určenou pro počítačová domácí kina. Nechybí ani třešnička na dortu, jež představuje moderní a rychlejší SSD Rog Raidr Express.

Rog Ares II

V současnosti nejrychlejší grafická karta světa má zabudované dva grafické procesory AMD Radeon HD 7970. Jako první karta na světě také využívá hybridního chlazení vzduchem a vodou zároveň. Grafická karta Rog Ares II také překonává konkurenční grafickou kartu GeForce GTX 690, která má také dva grafické procesory o 13%. Zároveň je ale o celých 31°C nižší její provozní teplota.

Asus Rog Ares II

Disponuje 6 gigabajty operační paměti GDDR 5, takže i ty nejnovější hry roku 2013 ve Full HD – a lepším – rozlišení lze nastavit na největší kvalitu zobrazení. Technologie Super Alloy Power zajišťuje delší životnost grafické karty a odolává také někdy extrémním teplotám. ASUS DIGI+ VRM pak zvyšuje stabilitu přesným přetaktováním, a to pomocí přibaleného nástroje ASUS GPU Tweak. Doplním, že výroba zahrnuje pouze 1000 kusů, pokud si ji tedy chcete zakoupit, určitě nemrhejte časem.

E2KM1I Deluxe

Základní deska E2KM1I Deluxe je speciálně navržena pro počítačová domácí kina, která potřebují větší výkon. Deska obsahuje dvoujádrový procesor AMD E2-2000 a grafickou kartu Radeon HD 7340, která hravě přehraje i Full HD videa v rozlišení 1920 x 1080 pixelů. Konektivita základní desky zahrnuje DVI, USB 3.0 port, gigabitový Ethernet a dostatečný počet portů USB 2.0/1.1.

Základní deska ASUS E2KM1I Deluxe

Karta je samozřejmě kompatibilní s DirectX 11, tedy i s novou verzí 11.1, která je použita u operačního systému Microsoft Windows 8. Karta maximalizuje výkon a přitom šetří elektrickou energii. Využívá též pokročilé technologie Wi-Fi GO!, která slouží k bezdrátovému připojení chytrých telefonů, tabletů a jiných zařízení. S vestavěným 7.1 kanálovým HD audio výstupem a digitálním audio výstupem TOSLINK se tak stává plnohodnotným audio strojem pro ty nejrozmanitější zvuky.

Rog Raidr Express

Raidr Express poskytuje rychlost přenosu několikrát vyšší než konkurence a to zásluhou větší šířky pásma PCI Express. Je kompatibilní se skoro všemi užívanými čipovými sadami a operačními systémy, a lze SSD použít i jako spouštěcí disk, čímž výrazně urychlíme chod počítače.

Veletrh v Las Vegas nám potrvá přibližně ještě jeden den, ten už by ale měl být spíše volnější a víceméně se už žádných zásadních novinek nedočkáme. Nicméně nikdy neříkejme nikdy a těšme se i na poslední hodiny veletrhu, který přinesl spoustu hardwaru, mobilních telefonů, tabletů, Smart TV a projektů, o kterých ještě mnohokrát uslyšíme.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT