Tiskové zprávyZe světa IT

Asus představil monitor PA238Q

ASUS představil LCD monitor PA238Q, vybavený panelem IPS, který je novinkou v řadě profesionálních displejů ProArt a doplňuje dříve uvedený 24“ model PA246Q.

Tento 23″ monitor s LED podsvícením a nativním rozlišením 1920 × 1080 je určen grafikům, designérům a další profesionálním uživatelům. Dokáže reprodukovat 100 % barevného prostoru sRGB a každý jeho parametr je z výroby kalibrován, což má zajistit věrnost barev. Monitor se dodává se softwarem QuickFit Virtual Scale od ASUSu, který umožňuje zobrazovat fotografie a dokumenty v jejich skutečné velikosti.

Model PA238Q je vybaven plně nastavitelným robustním stojanem a celou řadou vstupů a výstupů, včetně HDMI, DisplayPort, DVI-D, D-sub a čtyř portů USB. Na monitor se vztahuje záruka jeden měsíc nulového výskytu vadných jasných bodů. Na českém trhu se objeví v srpnu s cenovkou 7500 Kč s DPH.

Kalibrace z výroby

IPS panel modelu PA238Q poskytuje garantovanou přesnost barev. Dokáže totiž zobrazit 100 % barevného prostoru sRGB, což je při profesionální práci s grafikou klíčové. Technologie IPS zaručuje 178° pozorovací úhly, takže ani při výrazné změně pozorovacího úhlu nedochází ke ztrátě nebo blednutí barev. Vysokou věrnost barev zajišťuje individuální tovární kalibrace, díky níž je garantován průměrný faktor delta E nižší než 5. Interní firmware modelu PA238Q využívá pro zabarvení RGB 10bitovou vyhledávací tabulku, což jej odlišuje od standardních monitorů, které využívají 8bitovou tabulku. Výsledkem jsou plynulejší a přesnější přechody a podání barev. Díky poměru stran 16 : 9  je model PA238Q vhodný nejen pro práci, ale i pro zábavu, například pro sledování filmů nebo hraní her.

ASUS PA238Q

Funkce zvýšení produktivity

ASUS poskytuje k monitoru PA238Q funkci virtuálního měřítka QuickFit, která umožňuje zobrazit fotografie a dokumenty v jejich skutečné velkosti. Mezi formáty podporované softwarem patří A4, letter, 8″ × 10″, 5″ × 7″, 4″ × 6″, 3″ × 5″ a 2″ × 2″, přičemž lze zobrazit mřížku v centimetrech nebo palcích. Funkci QuickFit lze kdykoli snadno aktivovat klávesovou zkratkou. Monitor podporuje také funkce obraz v obraze (picture-in-picutre) a obrazy vedle sebe (picture-by-picture). Stojan modelu PA238Q umožňuje nastavit výšku, naklopení, natočení do stran i otočení. Díky čtyřem snadno dostupným portům USB (dva na boku, dva na zadní straně) lze využívat nejrůznější úložná zařízení i formáty souborů a okamžitě zobrazovat uložený obsah.

Možnosti vstupů a výstupů

PA238Q obsahuje kompletní nabídku portů a konektorů. Zásluhou portů HDMI, DisplayPort, DVI-D a D-sub lze monitor PA238Q snadno připojit k libovolnému modernímu multimediálnímu zařízení nebo zařízení pro sdílení obsahu. Uživatelé proto mohou tento monitor používat jako jeden displej pro více zdrojů.

Technické parametry

 • 23″ (58,4 cm) 1920 × 1080
 • 16,7 miliónů, 72 % NTSC (CIE 1931)
 • 250 cd/m2
 • Nativní 1 000 : 1
 • Horizontální: 178° / vertikální: 178°
 • 6 ms
 • < 1W / vypnuto = 0 W (vypínač)
 • 5 režimů (standardní, sRGB, krajina, kino, uživatelský)
 • 1 : 1, „FULL“, „4 : 3“, „Over Scan“ (pro HDMI)
 • DisplayPort 1.1a, HDMI 1.3, DVI, D-sub
 • 3,5mm mini-jack (pro HDMI a DisplayPort)
 • 548,8 mm × 495,7 mm × 201 mm
 • 5,5 kg
 •  Energy Star , UL/cUL, CB, CE, EuP, FCC (třída B), CCC, BSMI, Gost-R, C-Tick, VCCI, TCO5.2, TUV-GS, TUV-Ergo, ISO-9241-307, PSB, J-MOSS, Taiwan Green Mark (vol.), HF (vol.), RoHS, WEEE, Windows 7 WHQL, kompatibilní s Mac

Technické parametry a funkce mohou být bez předchozího upozornění změněny. Podrobnější informace naleznete na webové stránce www.asus.com.

O společnosti ASUS

ASUS, jeden z TOP 3 výrobců notebooků a jednička na trhu základních desek, je vůdčí společností nové éry digitálních technologií. Společnost ASUS navrhuje a vyrábí produkty, které přesně vyhovují potřebám dnešních digitálních domácností, kanceláří i jednotlivců. Její portfolio zahrnuje základní desky, grafické karty, monitory, stolní PC, notebooky, netbooky, servery, multimediální zařízení, bezdrátová řešení, síťová zařízení a mobilní telefony.

Společnost ASUS se zavázala přinášet kvalitu a inovace, a také proto v roce 2010 získala 3 398 ocenění a ve svém odvětví dosáhla velkého uznání zásluhou revolučního počítače Eee PC. Díky více než deseti tisícům zaměstnanců na celém světě a špičkovému týmu 3 000 inženýrů pro výzkum a vývoj nových technologií dosáhly výnosy společnosti za rok 2010 celých 10 miliard amerických dolarů.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy