Mobilní telefonyZe světa IT

PadFone Infinty: Hybrid od Asusu

MWC je v plném proudu a nových zařízení je spousta. Asus dnes představil 2 nové „tabletofony“, konkrétně PadFone Infinity a Fonepad. Přibližně před rokem spatřil světlo světa Asus PadFone první generace – jednalo se o koncepci telefonu, který se dal vložit do dokovací stanice (v podobě tabletu), kde zastupoval funkci hardwaru potřebného pro běh tabletu.

Asus-Padfone-Infinity - telefon s dockem

Jednalo se o velice zajímavé řešení, problémem ale byla vysoká cena (téměř 20 000 Kč). Druhá generace přinesla vylepšení výkonu a upravený slot, do kterého se telefon zasouval. PadFone Infinity nyní přináší opět řadu vylepšení v podobě hardwaru, nicméně tentokrát se nejedná o klasický telefon a tablet vyšší třídy, ale spíše o „supersmartphone“.

Displej smartphonu má velikost 5″ a rozlišení 1920 x 1080 px, 10″ tablet, resp. dokovací stanice, poté dosahuje ještě vyššího rozlišení – 1920 x 1200 px. Dostatečný výkon, potřebný pro takto vysoké rozlišení, zajišťuje čtyřjádrový procesor od Qualcommu – Snapdragon 600 (s grafickým akcelerátorem Adreno 320), taktovaný na 1,7  GHz a doplněný o 2 GB paměti RAM. Na zadní straně smartphonu nalezneme čočku 13 MPx fotoaparátu – vylepšení pak dostála i čelní kamerka o rozlišení 2 MPx. Tělo telefonu v sobě ukrývá baterii s kapacitou 2 400 mAh, pokud pak přístroj zasunete do tabletového doku, slibovaná výdrž by měla dosáhnout až 40 hodin na jedno nabití.

PadFone se rozhodně nenechá zahanbit ani v oblasti konektivity. Je zde osazen nejnovější Bluetooth 4.0, NFC, Wi-Fi, GPS čip s podporou GLONASS a samozřejmě i podpora rychlých sítí v podobě HSPA+. Díky Androidu 4.2 JB se alespoň chvílí nebudete muset bát o nejnovější verzi systému.

Skutečně se jedná o špičkový přístroj s nadstandardní výbavou a zajímavým konstrukčním řešením. Problém je ale, stejně jako o předchozích modelů, v ceně. Asus zmínil, že zařízení bude v Evropě dostupné začátkem dubna za 999$ (19 200 Kč), pokud bude balení obsahovat i tabletový dok, cenovka se vyšplhá až na 1325$ (25 500 Kč). Tento fakt jednoznačně rozhodně o úspěšnosti prodeje a vzhledem k tomu, že za 25 000 Kč se dá pořídit zvlášť výkonný telefon a zvlášť tablet, je otázkou, kdo si takovéto zařízení koupí.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony