HardwareTiskové zprávy

Asus ROG Rampage IV Formula

ASUS ROG Rampage IV Formula s Battlefield 3.

ASUS představil základní desky ze série ROG určené pro hráče – Rampage IV Formula a ROG Rampage IV Formula/Battlefield 3.

Desky Rampage IV Formula jsou založeny na nejnovější čipové sadě Intel X79 a nabízejí speciální funkce určené pro rychlé a plynulé hraní po síti LAN – SupremeFX III a Intel Gigabit Ethernet s technologií GameFirst. Rovněž podporují 4-Way NVIDIA SLI a AMD CrossFireX, takže umožní vysoký grafický výkon a maximální přetaktování.

Bonusem je plná verze úspěšné FPS střílečky Battlefield 3 od společnosti EA, kterou speciální edice karty Rampage IV Formula obsahuje. Novinka se prodává za 8990 Kč s DPH.

Zvuk pro hráče

Vestavěné zvukové řešení desky Rampage IV Formula využívá zvukový čip SupremeFX III s osmikanálovým prostorovým HD zvukem. Čistý a věrný zvuk ve hrách má zajistit 1500uF kondenzátor.

Kovové stínění proti EMI nebo speciální rozvržení PCB desky jsou součástí technologie SupremeFX Shielding, která izoluje analogové zvukové signály od potenciálních zdrojů rušení a zaručuje čistý zvuk. Pozlacený 3,5mm konektor se stará o zvuk s maximem detailů a minimálním zkreslením. Dokazuje to mimo jiné naměřená hodnota 110dB SNR (odstup signál-šum), což je téměř bezztrátový zvuk. Podporována je celá řada průmyslových standardů, včetně EAX Advanced HD 5.0, Creative ALchemy a THX TruStudio PRO.

To znamená, deska nabízí na PC stejné zvukové technologie, které se využívají při živých vystoupeních, ve filmech a v profesionálních nahrávacích studiích. Zvuková karta SupremeFX III je doplněna o sadu Sound Blaster X-Fi MB2, což zajistí zvuk s realistickými herními efekty.

4-way NVIDIA SLI, AMD CrossFireX a Intel Gigabit LAN

Ruku v ruce s kvalitním zvukem jde u desky Rampage IV Formula také grafika a bohaté možnosti využití několika grafických karet. Karta podporuje konfigurace 4-way NVIDIA SLI a AMD CrossFireX, takže se hráči mohou rozhodnout, kterou značku grafických karet zvolí.

ASUS ROG Rampage IV Formula Battlefield 3

Základní deska Rampage IV Formula vyhoví také požadavkům na on-line hraní. Je vybavena extrémně rychlým řadičem Intel Gigabit Ethernet s technologií ROG GameFirst. Ta dokáže inteligentně optimalizovat síťový provoz tak, aby měla herní data vždy vyšší prioritu, i když se zároveň stahuje nebo přehrává jiný obsah.

Úsporné funkce

Rampage IV Formula využívá napájení Extreme Engine DIGI+ II s kovovými kondenzátory 10K Black Metallic. Hráči tak budou moci ze svých počítačů dostat absolutní maximum, přičemž výkon systému bude vždy stabilní. Dalším inovativním prvkem je redukce X-Socket, s jejíž pomocí lze využít stávající chladiče pro patici LGA 1366 i na nové desce s paticí LGA2011.

Uživatelé, kteří přecházejí z předchozí generace desek na platformě Intel X58, tak mohou výrazně ušetřit, jelikož koupě chladiče a nového chlazení základní desky může být nákladnou záležitostí.

Herní hit Battlefield 3 v balení

Speciální edice desky Rampage IV Formula obsahuje plnou verzi hry Battlefield 3 – nové FPS střílečky od Electronic Arts. Hráči si užijí všechny druhy bojových vozidel na různých místech světa, úzké uličky i boj v otevřené krajině. Mohou se spojit s kamarády a rozehrát vojenskou akci v multiplayeru. Titul Battlefield 3 získal již více než 60 ocenění, a je proto právem herním hitem letošního roku.

ASUS ROG

Značka ASUS Republic of Gamers vznikla v roce 2006 na základě přání hráčů a počítačových nadšenců, kteří od svého hardwarového vybavení požadovali více. Postupem času se značka ROG stala synonymem pro špičkovou kvalitu a začala se objevovat na řadě akcí souvisejících s hrami a taktováním, jmenujme např. QuakeCon, BlizzCon a Dreamhack. V posledních pěti letech bylo dosaženo několika rekordů v přetaktování právě s hardwarem ROG a světová média značce udělila více než 1200 ocenění.

V nabídce produktů ROG najdete základní desky, grafické karty, notebooky, stolní počítače, myši a zvuková řešení.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware