Tiskové zprávyZe světa IT

Asus a Google: Nový Nexus 7

Společnosti ASUS a Google představily nástupce oblíbeného tabletu Nexus 7. Sedmipalcové zařízení s novým operačním systémem Android 4.3 se od předchůdce liší velmi jemným rozlišením displeje a vestavěným bezdrátovým nabíjením.

Uživatelům nabídne to nejlepší ze služeb společnosti Google ve štíhlém a snadno přenosném provedení, které perfektně padne do ruky. Nexus 7 pohání čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro se 2 GB operační paměti. Vybaven je dále jemným (323 bodů na palec, ppi) Full HD displejem, který dokáže zobrazit více než 2,3 milionu bodů. Použitá technologie ASUS TruVivid vylepšuje čistotu barev a jas. Široké pozorovací úhly (178 stupňů) potom zajišťuje použitý panel s technologií IPS.

Nexus 7 2013

Jemný displej, skvělá mobilita

Novinka zaujme 7“ Full HD displejem schopným zobrazit více než 2,3 milionů bodů. O lepší barevné podání ve hrách nebo při přehrávání filmů se stará technologie ASUS TruVivid, zatímco použitý panel typu IPS zajistí čitelný obraz i při pohledu ze stran. Displej využívá sklo Corning Glass, které je odolné proti poškrábání. Záda tabletu se příjemně drží v ruce zásluhou provedení z měkčeného plastu. Tloušťka nového Nexusu 7 je jen 8,65 mm a jeho hmotnost se zastavila na hodnotě 290 gramů, což lze přirovnat k brožované knize.

Srdcem tabletu Nexus 7 je čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro se 2GB RAM. Tyto komponenty zvládají s přehledem mobilní hry při zachování nízké energetické náročnosti. Díky tomu dosahuje výdrž tabletu až 10 hodin bez nabíjení. O kvalitní zvuk ve filmech a hrách se stará mobilní audio technologie Cingo od firmy Fraunhofer, která vynalezla kompresní formát MP3 (www.fraunhofer-cingo.com).

Nexus 7 je na rozdíl od svého předchůdce vybaven přední i zadní kamerkou. Přední kamera je primárně určena pro videohovory, zadní pak pro focení a natáčení videí. Ve výbavě nechybí dual-band Wi-Fi, případně volitelně datové připojení 4G LTE umožňující streamování HD videa, okamžitou odezvu webových stránek a rychlé stahování dat.

První zařízení se systémem Android Jelly Bean 4.3

Nový Nexus 7 je prvním tabletem s Androidem 4.3, nejnovější verzí nejpopulárnějšího mobilního operačního systému. Android 4.3 přináší tzv. omezené profily, které například umožňují rodičům znemožnit svým dětem přístup k nevhodnému obsahu.

Android 4.3 také podporuje technologii Bluetooth Smart technology. Ta dokáže zprostředkovat přístup k mobilním aplikacím, které jsou schopny se připojit k novým zařízením jako jsou fitness senzory. Nexus 7 obsahuje i předinstalované Google aplikace, jako Chrome, Maps, YouTube, Hangouts nebo Google Now — ty jsou nově optimalizované pro cloud prostředí, takže vše funguje bez problémů na různých zařízeních.

Google Play je i nadále zásobárnou nejrůznějšího obsahu pro tablety – uživatelé zde najdou největší sbírku elektronických knih na světě, miliony hudebních skladeb a tisíce filmů a TV pořadů – vše je přitom ihned k dispozici ke stažení. Kromě toho nabídne Google Play množství nejrůznějších aplikací pro tablety.

Dostupnost a ceny

V České republice se bude tablet Nexus 7 nabízet s 16 GB úložištěm + Wi-Fi a 32 GB úložištěm + Wi-Fi a LTE. Ceny i dostupnost budou upřesněny později.

Technické parametry modelu Google Nexus 7 (2013):

  • Displej: 7 palců 1920 x 1200 px, Full HD, multidotykový (323ppi)
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon S4 Pro 8064 1,5 GHz
  • Úložiště: až 32GB
  • Operační systém: Android 4.3 Jelly Bean
  • Optika: přední 1,2 MPx a zadní 5 MPx kamera
  • Konektivita: Dual-band Wi-Fi, volitelně 4G LTE
  • Rozměry: 114 x 200 x 8,65 mm
  • Hmotnost: 290 g (Wi-Fi varianta) / 299 g (LTE varianta)

Zdroj: Asus.com

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Tiskové zprávy