Tiskové zprávyZe světa IT

Asus a inovace na Computexu 2012

Asus představil nový konvertibilní tabletonotebook pod názvem Asus Taichi. Ale to není vše, co na Computexu představil.

Společnost představila na veletrhu Computex 2012 zařízení TAICHI – notebook a tablet v jednom se dvěma displeji a dále celou řadu produktů Transformer – 11,6“ ASUS Tablet 810 /pro operační systém Windows 8/ a 10,1“ ASUS Tablet 600 /Windows RT/. Oba tablety byly optimalizovány pro systém Windows.

Další uvedené novinky s označením Transformer představují ultrabooky ASUS Transformer Book a ASUS Transformer AiO.

ASUS TAICHI – notebook a multidotykový tablet v jednom díky dvěma displejům

ASUS TAICHI představuje štíhlé přenosné zařízení s oboustranným IPS/FHD displejem s LED podsvícením. K dispozici budou dva modely ve velikostech 11,6″ a 13,3″. Displej na vnější straně víka je dotykový, takže TAICHI bude možné používat nejen jako notebook, ale také jako tablet.

Asus Taichi windows 8 tablet

S otevřeným víkem vypadá TAICHI jako klasický notebook, a stejně jako řada těchto zařízení je vybaven podsvícenou plnohodnotnou QWERTY klávesnicí a touchpadem.

Po zavření víka se TAICHI promění v multidotykový tablet, který lze ovládat i stylusem. Přestože oba displeje zajišťují přístup ke stejnému hardwaru, jsou na sobě zcela nezávislé, takže je uživatel může používat současně. Notebooky TAICHI jsou vybaveny třetí generací procesorů Intel Core, rychlým SSD úložištěm a dvoupásmovým bezdrátovým připojením WiFi 802.11n.

ASUS Transformer Book — první konvertibilní ultrabook na světě

ASUS Transformer Book je první konvertibilní ultrabook na světě – umožňuje uživatelům okamžitě přepnout mezi režimem tabletu a notebooku pouhým odpojením nebo připojením displeje.

Je určen především těm, kdo ve volných chvílích preferují snadnou přenosnost multidotykového tabletu, ale současně se nechtějí vzdát produktivity, kterou nabízí klasické notebooky se systémem Windows.

Asus Transformer Book 2

 

Transformer Book je vybaven nejnovějším procesorem Intel Core i7 a samostatnou grafickou kartou. Nabídne také SSD a HDD úložiště, 4GB dvoukanálové operační paměti DDR3 a rozhraní USB 3.0. Nechybí ani zvuková technologie ASUS SonicMaster, která se stará o čistý zvuk s hlubokýmibasy.

Na přední straně ultrabooku Transformer Book se nachází kamera s HD rozlišením, na zadní straně pak fotoaparát s rozlišením 5 Mpx. To je ideální kombinace pro pořizování fotografií i videokonference.

Zařízení bude dostupné ve velikostech 11,6″, 13″ nebo 14″, přičemž všechny modely budou vybaveny IPS displejem s rozlišením Full HD a multidotykovým ovládáním. Displej bude možné pohodlně odpojit od plnohodnotné QWERTY klávesnice a přeměnit tak notebook ve snadno přenosný tablet.

ASUS Tablet 810 – tablet se systémem Windows 8 a mobilní dokovací stanicí

ASUS Tablet 810 /Windows 8/ využívá procesor Intel Atom nové generace, 2 GB operační paměti a eMMC úložiště /integrovaná paměťová karta/ s kapacitou 64 GB. Zásluhou těchto parametrů a operačního systému Windows 8 je vhodný pro profesionální i osobní použití.

ASUS Tablet 810 Windows 8

Hlavní předností modelu Tablet 810 je však mobilní dokovací stanice, která dokáže okamžitě proměnit tablet v zařízení s plnohodnotnou QWERTY klávesnicí, touchpadem, USB konektory a druhou baterií, která prodlužuje výdrž zařízení při odpojeném napájení.

Super IPS+ displej s úhlopříčkou 11,6″ nabízí rozlišení 1366 × 768 pixelů, a je bez problémů čitelný nejen v interiéru, ale také na přímém slunečním světle. Navíc podporuje desetibodové multidotykové ovládání a ovládání stylusem od společnosti Wacom, s nímž je psaní mnohem přirozenější. I přes ultratenký profil pouhých 8,7 mm nabízí Tablet 810 precizní zvuk – je totiž vybaven technologií SonicMaster, kterou najdete rovněž u špičkových notebooků ASUS.

Pomocí zadního vestavěného fotoaparátu s rozlišením 8 Mpx a automatickým ostřením můžete pořizovat kvalitní snímky, zatímco přední kamera s rozlišením 2 Mpx se hodí pro videokomunikaci. Tento tablet je rovněž vybaven integrovaným NFC snímačem pro snadnou synchronizaci s ostatními zařízeními podporujícími technologii NFC.

ASUS Tablet 600 – tablet se systémem Windows RT a mobilní dokovací stanicí

ASUS Tablet 600 /Windows RT/ využívá čtyřjádrový procesor NVIDIA Tegra 3 a 12jádrový GPU, díky čemuž nabízí mimořádný grafický výkon. Dále je vybaven 2 GB operační pamětí a eMMC úložištěm s kapacitou 32 GB.

Novinka bude využívat operační systém Windows RT určený pro zařízení s architekturou ARM, jako jsou tablety.

ASUS Tablet 600 Windows RT

Tablet 600 se designem neliší od modelu Tablet 810 a dodává se s vlastní dokovací stanicí, která obsahuje QWERTY klávesnici, touchpad, USB port a druhou baterii. Tablet disponuje 10,1″ Super IPS+ displejem s rozlišením 1366 × 768 pixelů. O zvuk se opět stará technologie ASUS SonicMaster. Stejně jako Tablet 810 je i Tablet 600 vybaven kvalitním fotoaparátem a kamerou.

Ani u této novinky nechybí integrovaný NFC snímač pro jednoduchou synchronizaci s ostatními zařízeními podporujícími technologii NFC.

ASUS Transformer AiO – stolní PC a příruční tablet v jednom

Transformer AiO je zařízení, které můžete používat zároveň jako stolní počítač i tablet. Základem jeho softwarové výbavy jsou dva operační systémy, takže si budete moci vybrat, zda chcete používat Windows nebo Android.

Transformer AiO byl optimalizován pro systém Windows 8. Je vybaven velkým 18,4″ displejem s LED podsvícením a desetibodovým multidotykovým ovládáním. Lze ho výškově nastavovat nebo naklápět.

ASUS Transformer AiO tablet

Displej se dá jednoduše vyjmout ze základové stanice a využít jej jako bezdrátový displej pro AiO PC. Nejenže se prodlouží dosah PC, ale současně to umožní uživateli pokračovat v práci v kterékoli části domu. Tentýž 18,4″ bezdrátový displej můžete pouhým stiskem tlačítka přeměnit v tablet s operačním systémem Android, který umožní přistupovat k datům bez zapnutí PC.

Informace o nejnovějších produktech od společnosti ASUS představených na veletrhu Computex 2012 najdete na webových stránkách. Podrobnosti o produktech uvedených v této tiskové zprávě najdete na webových stránkách.

O společnosti ASUS

ASUS, jeden ze tří předních výrobců notebooků a tvůrce nejprodávanějších základních desek, je vůdčí společností nové éry digitálních technologií. Společnost ASUS navrhuje a vyrábí produkty, které vyhovují potřebám dnešních digitálních domácností, kanceláří i jednotlivců. Její portfolio zahrnuje základní desky, grafické karty, optické disky, displeje, stolní PC, Eee Boxy a počítače all-in-one, notebooky, netbooky, tablety, servery, multimediální zařízení, bezdrátová řešení, síťová zařízení a mobilní telefony.

Společnost ASUS se zavázala přinášet kvalitu a inovace, a také proto v roce 2011 získala 3886 ocenění a ve svém odvětví dosáhla velkého uznání zásluhou revolučního počítače Eee PC. Díky více než 11 000 zaměstnancům na celém světě a špičkovému výzkumnému a vývojovému týmu čítajícímu 3 100 inženýrů činil obrat společnosti za rok 2011 11,9 miliardy amerických dolarů.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy