» Hardware» Ze světa IT

Asus představil GeForce GTX 690

Asus na grafickém poli taktéž nelení. Pomocí tiskové zprávy jsme dostali echo, že se také pustil do výroby dvoujádrové grafické karty.

GeForce GTX 690, aneb dva grafické procesory vyrobené 28nm technologií na pultech již za malý moment.

nVidia nám představila svou kartu před nedávnem, to samé má již za sebou společnost EVGA.

Takt jádra se nikterak neliší od již představené nVidie, 915 MHz s Turbo Boostem jsme na 1019 MHz, dále propůjčí 4 gigabajty pamětí GDDR5 na taktu 6008 MHz, tři dual-link DVI, mini DisplayPort výstup a nějaké to příslušenství.

Rozhraní se nemění, opět bude pracovat s DirectX 11 a OpenGL 4.2. Další podmínkou pro kvalitní obraz jest vyspělý anti-aliasing (TXAA/FXAA), technologie NVIDIA GPU Boost a Adaptive Vertical Sync.

Asus GeForce GTX 690 není nikterak výjimečným od konkurence, což dosvědčují stejné frekvence a podání karty. Cena této novinky se zakořenila na hodnotě 24 900 Kč s DPH pro náš trh.

Martin Kohout
BIO » Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony.

  Mohlo by se Vám líbit

  2 Komentáře

  1. […] mně a služby GeForce GTX 690 také v podání MSI Sen Samsung Galaxy S3 byl splněn Asus představil GeForce GTX 690 T-Mobile uvedl levný Huawei Prism Výkonná EVGA GeForce GTX […]

  2. […] od nVidie, společnosti Asus, MSI a EVGA už máme představené, což mě velice těší. Architektura Kepler opět […]

  Komentuj článek »

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky » Hardware