HardwareTiskové zprávyZe světa IT

Serverová deska Asus Z9PE-D8 WS

ASUS představil základní desku Z9PE-D8 WS, která kombinuje vlastnosti mainstreamových a serverových desek standardní velikosti ve formátu 12“ × 13“ EEB.

Podporuje technologie pro zapojení více grafických karet 4-way SLI a quad CrossFireX s rychlou sběrnicí PCI Express 3.0, dva procesory Intel Xeon E5-2600, 8 DIMM slotů pro operační paměť a nejnovější standardy pro úložiště, včetně funkce ASUS SSD Caching.

ASUS Z9PE D8 WS

S deskou Z9PE-D8 WS lze vytvořit platformu, která splní požadavky aplikací pro profesionální pracovní stanice určené pro výzkum, medicínu, strojírenství nebo finanční modelování.

Sedm slotů PCI Express 3.0 x16 – vyšší výkon při paralelních výpočtech

Deska je vybavena novým rozšiřujícím rozhraním PCI Express 3.0 x16 s propustností až 32 GB/s oběma směry, což je dvojnásobná rychlost v porovnání s PCI Express 2.0. Fyzické rozměry nových slotů však zůstaly stejné jako u PCI Express 2.0 x16, takže je zaručena plná zpětná kompatibilita. Sedm slotů poskytuje dostatek prostoru pro rozšíření a různá grafická řešení, nechybí ani podpora technologií pro zapojení více grafických karet 4-way NVIDIA GeForce SLI a quad AMD CrossFireX.

Jedná se o základní desku vhodnou zejména pro uživatele, kteří využijí extrémní grafický výkon pro náročné renderování.

Pokročilá a úplná integrace I/O při zachování standardních rozměrů EEB

Na rozdíl od ostatních základních desek pro pracovní stanice, které jsou v současnosti na trhu, je model Z9PE-D8 WS plně vybavenou deskou, která si zachovává rozměry formátu EEB. Standardní rozměry desky Z9PE-D8 WS skrývají nadstandardní výbavu, včetně podpory dvou procesorů Intel Xeon E5-2600 (Sandy Bridge-E) a 8 DIMM slotů pro operační paměť.

K připojení úložných zařízení slouží čtyři konektory USB 3.0 a šest portů SATA 6 Gb/s. Celkovou rychlost systému lze dále zvýšit pomocí funkce ASUS SSD Caching, která využívá nainstalovaný SSD disk k urychlení nejčastěji používaných aplikací.

Ani v oblasti multimédií deska Z9PE-D8 WS nijak nezaostává – splňuje ty nejvyšší standardy a přidává osmikanálový zvuk DTS HD Master Audio. Jde o vůbec první řešení od společnosti ASUS, která nabídne jak výkonné funkce serverových desek, tak možnost osazení několika GPU nebo již zmíněnou dvoujádrovou architekturu.

Výrobce nezapomněl ani na serverové porty Intel Ethernet, modul ASMB6-IVKM pro vzdálenou správu nebo software ASWM Enterprise (obojí bylo dříve dostupné výhradně pro serverové modely).

Poprodejní servis

V zájmu lepší technické i záruční podpory nabízí ASUS k desce Z9PE-D8 WS novou službu Advanced Replacement Service, která urychluje reklamační proces a nabízí větší flexibilitu a pohodlí, pokud zákazníci potřebují vrátit, opravit nebo vyměnit zakoupený produkt.

S deskou Z9PE-D8 WS získáte rovněž záruku ASUS „24X24“, tedy záruku 24hodinového nonstop provozu a záruku, že daný produkt bude po celých 24 měsíců dostupný na trhu. Služba Advanced Replacement Service je v současnosti dostupná pouze na trzích v EU. Výrobce plánuje tuto službu rozšířit i do ostatních regionů.

O společnosti ASUS

ASUS, jeden ze tří předních výrobců notebooků a tvůrce nejprodávanějších základních desek, je vůdčí společností nové éry digitálních technologií. Společnost ASUS navrhuje a vyrábí produkty, které vyhovují potřebám dnešních digitálních domácností, kanceláří i jednotlivců.

Její portfolio zahrnuje základní desky, grafické karty, optické disky, displeje, stolní PC, Eee Boxy a počítače all-in-one, notebooky, netbooky, tablety, servery, multimediální zařízení, bezdrátová řešení, síťová zařízení a mobilní telefony.

Společnost ASUS se zavázala přinášet kvalitu a inovace, a také proto v roce 2011 získala 3886 ocenění a ve svém odvětví dosáhla velkého uznání zásluhou revolučního počítače Eee PC. Díky více než 11 000 zaměstnancům na celém světě a špičkovému výzkumnému a vývojovému týmu čítajícímu 3 100 inženýrů činil obrat společnosti za rok 2011 11,9 miliardy amerických dolarů.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware