HardwareTiskové zprávyZe světa IT

ROG Maximus V Formula z dílny Asus

Asus představil základní desku Maximus V Formula z herní série Republic of Gamers. Novinka využívá čipovou sadu Intel Z77 a podporuje procesory Intel Core druhé i třetí generace. O nízké provozní teploty, které ocení všichni hráči i moddeři, se stará technologie Fusion Thermo, systém duálního chlazení, jenž umožňuje využít jak konvenční chlazení vzduchem, tak i vodní chlazení.

Maximus V Formula

Na kvalitním zvuku ve hrách a multimédiích se podílí zvukové řešení SupremeFX IV. Technologie GameFirst II zajišťuje rychlý provoz na síti, takže on-line hraní i VoIP je plynulejší a pohodlnější. Kombinovaná karta mPCIe s dvoupásmovým připojením WiFi a Bluetooth 4.0 nabízí výbornou konektivitu a větší flexibilitu. Model Maximus V Formula/ThunderFX je navíc vybaven výkonným univerzálním sluchátkovým zesilovačem.

Připravena pro vzduchové i vodní chlazení

Díky řešení Fusion Thermo je deska Maximus V Formula ideální platformou pro herní nadšence – je totiž již z výroby připravena na vzduchové i vodní chlazení.

Hráči si tak mohou vybrat podle svých potřeb a osobních preferencí. Účinné snižování teplot nejdůležitějších komponent obstarává vzduchem ochlazovaný pasivní chladič s žebrováním z anodizovaného hliníku. Myšleno bylo i na uživatele, kteří se rozhodnou pro vodní chlazení. Celoměděné vodní kanály umístěné přímo v chladiči se speciálními niklovými bodcovitými výběžky jsou na obou stranách otevřené, takže instalace hadiček už bude hračkou. Chlazení Fusion Thermo bylo vytvořeno na základě ohlasů hráčské komunity.

Zvukové řešení SupremeFX se špičkovými kondenzátory

Vylepšené zvukové řešení SupremeFX IV patří do standardní výbavy desky Maximus V Formula. Spoléhá na pečlivě vybrané zvukové kondenzátory ELNA japonské výroby a velký 1500uF hlavní kondenzátor. Výsledkem je mnohem výraznější zvuk, jaký žádné jiné integrované audio řešení nezajistí. Zprostředkuje zvukové efekty a věrný prostorový zvuk, podpořený výkonným 300ohmovým sluchátkovým zesilovačem.

Novinkou z dílny ROG je speciální stínění Red Line Shielding, které izoluje hardwarové součásti SupremeFX IV od zbytku desky. Výsledkem jsou zcela oddělené analogové a digitální signály a minimální rušení. Ve výbavě nechybí ani ochranný kryt proti EMI, který chrání zvukový čip SupremeFX IV před elektromagnetickým rušením.

Optimalizace síťového provozu s GameFirst II

Technologie GameFirst II nabízí lepší optimalizaci síťového provozu než předchozí verze GameFirst. Aktivně dohlíží na všechny síťové aktivity a zajišťuje jejich hladký průběh. Uživatelé se díky tomu mohou těšit na rychlé on-line hraní a čisté VoIP hovory. Technologie GameFirst II byla doplněna o funkci cFosSpeed Traffic Shaping, která neustále sleduje datové pakety a výrazně zrychluje síťový provoz.

Zásluhou intuitivního rozhraní režimu EZ Mode si se všemi funkcemi snadno poradí i naprostí začátečníci. Náročnějším uživatelům je určen pokročilý režim (Advanced Mode), který umožňuje podrobnější ladění. Technologie GameFirst II v kombinaci s řadičem Intel Ethernet je zárukou rychlejší a plynulejší on-line herní akce.

Univerzální sluchátkový zesilovač ThunderFX

Model Maximus V Formula/ThunderFX – jak již samotný název napovídá – je vybaven výkonným zvukovým řešením ThunderFX se špičkovými kondenzátory a 300ohmovým sluchátkovým zesilovačem. Nabízí také technologii ENC (Environmental Noise Cancellation; potlačení okolního hluku) a D/A převodník s odstupem signál-šum 120 dB.

Obsahuje rovněž speciální relé eliminující rušivé lupání během spouštění a vypínání počítače. ThunderFX si dobře rozumí se stolními počítači, notebooky a herními konzolemi Xbox 360 a PlayStation 3. Nechybí ani funkce GamEQ se třemi přednastavenými profily pro různé herní žánry (FPS střílečka, závody, strategie).

O základních deskách ASUS

Společnost ASUS v oblasti je světovou jedničkou, pokud jde o prodeje základních desek a kladné ohlasy zákazníků. ASUS získal řadu ocenění za nespočet inovací, díky nimž základní desky této značky posouvají hranice výpočetní techniky. Patří mezi ně například napájení New DIGI+ Power Control, technologie Dual Intelligent Processors kombinující vysoký výkon a nízkou spotřebu nebo unikátní tepelná ochrana celé základní desky Thermal Armor a Thermal Radar dostupná u desek řady TUF. Základní desky ASUS Republic of Gamers nabízejí pokročilé možnosti pro přetaktování a ladění výkonu a stojí za mnoha světovými rekordy.

Jedinečné funkce ASUS jako USB 3.0 Boost s podporou protokolu UASP, USB BIOS Flashback a UEFI BIOS s režimem EZ jsou důkazem, že společnost ASUS usiluje o harmonii sofistikovaného provedení a ekologicky šetrného přístupu, přičemž největší pozornost je věnována zákazníkům, kteří tyto technologie používají každý den.

O společnosti ASUS

ASUS, jeden ze tří předních výrobců notebooků a tvůrce nejprodávanějších základních desek, je vůdčí společností nové éry digitálních technologií. Společnost ASUS navrhuje a vyrábí produkty, které vyhovují potřebám dnešních digitálních domácností, kanceláří i jednotlivců. Její portfolio zahrnuje základní desky, grafické karty, optické disky, displeje, stolní PC, Eee Boxy a počítače all-in-one, notebooky, netbooky, tablety, servery, multimediální zařízení, bezdrátová řešení, síťová zařízení a mobilní telefony.

Společnost ASUS se zavázala přinášet kvalitu a inovace, a také proto v roce 2011 získala 3886 ocenění a ve svém odvětví dosáhla velkého uznání zásluhou revolučního počítače Eee PC. Díky více než 11 000 zaměstnancům na celém světě a špičkovému výzkumnému a vývojovému týmu čítajícímu 3 100 inženýrů činil obrat společnosti za rok 2011 11,9 miliardy amerických dolarů.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware