Tiskové zprávyZe světa IT

Asus VG248QE: 144 Hz herní monitor

ASUS představil 24 palcový herní monitor VG248QE Fast Gaming, první na světě s obnovovací frekvencí 144 Hz a odezvou 1 ms (šedá-šedá) u her v rozlišení Full HD při velmi vysokých snímkových frekvencích. Nižší míra rozmazání pohybu a kratší vstupní prodleva umožňují plynulejší vizuální zážitky, což ocení zejména hráči stříleček, závodních her nebo real-time strategií.

Herní monitor Asus VG248QE

Monitor VG248QE podporuje stereoskopickou technologii NVIDIA 3D Vision 2*, takže ho využijí i hráči 3D her. Dalšími přednostmi jsou technologie Smart Contrast Ratio a Splendid Video Intelligence, které vylepšují kvalitu obrazu. Doporučená cena novinky je 8 490 Kč s DPH.

Monitor nativně podporuje snímkovou frekvenci až 144 snímků za vteřinu (FPS), což zajišťuje naprosto plynulé hraní. ASUS VG248QE má odezvu 1 ms (šedá-šedá), což eliminuje stopy v obrazu a zajišťuje plynulé zobrazení. Kratší vstupní prodleva umožňuje rychlejší vykreslování snímků na obrazovce. Monitor VG248QE snižuje úroveň rozmazání oproti konvenčním 60 Hz displejům, čímž výrazně zkvalitňuje vizuální zážitky.

Model VG248QE je vybaven technologií ASUS Smart Contrast Ratio (ASCR), která upravuje jas podsvícení i kontrast displeje. O věrné barvy se stará technologie ASUS Splendid Video Intelligence, která nabízí celkem šest režimů – Standardní, sRGB, Krajina, Kino, Hra, Noční scéna – všechny přístupné pomocí speciálního tlačítka.

Novinka disponuje tlačítkem GamePlus se zaměřovačem na obrazovce a funkcemi časovače. Hráč si díky tomu může vybrat ze čtyř různých typů zaměřovače, který bude odpovídat hernímu prostředí, zatímco časovač zobrazuje uplynulý čas v real-time strategiích. Tyto nástroje umožňují hráčům trénovat a zlepšovat své herní dovednosti. Monitor je kompatibilní se sadou NVIDIA 3D Vision 2* přes rozhraní DisplayPort a Dual-link DVI a podporuje až tři Full HD displeje. Porty DisplayPort, HDMI a Dual-link DVI-D se starají o konektivitu a kompatibilitu s řadou multimediálních zařízení, včetně Blu-ray přehrávačů nebo herních konzolí.

Vestavěné 2W stereofonní reproduktory vylepšují celkový zážitek ze hry nebo při sledování filmů. Ergonomické provedení monitoru umožňuje nastavení pozorovacích úhlů pomocí naklonění, natočení, otočení do stran a nastavení výšky. K dispozici je i spona na stojanu monitoru pro uspořádání kabelů.

*Sada NVIDIA 3D Vision 2 není součástí balení.

Technické parametry:

 • Velikost obrazovky: 24 palců /61 cm/ s poměrem stran 16:9
 • Rozlišení: 1920 x 1080 pixelů
 • Obnovovací frekvence: 144 Hz
 • Doba odezvy: 1 ms (šedá-šedá)
 • Kontrastní poměr: 80 000 000 : 1
 • Pozorovací úhly: 170 stupňů horizontálně/160 stupňů vertikálně
 • Možnosti obrazu: Trace Free II, Splendid Video Intelligence, přednastavený režim Splendid Video, podpora HDCP, volba teploty barev studené/normální/teplé/uživatelské, GamePlus Zaměřovač/časovač
 • Porty: DisplayPort, HDMI, Dual-link DVI, 3.5 mm PC audio vstup, 3.5 mm konektor sluchátek
 • Zvuk: 2 W stereofonní reproduktory
 • Nastavení pozice obrazu: naklopení: +15° až –5°, otáčení ±45°, pivot 90° po směru hod. ručiček, nastavení výšky 0–110 mm, držák na stěnu VESA 100 x 100 mm
 • Záruka: 3 letá systémová záruka, 3 letá záruka na panel (v určitých zemích)

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy