HardwareZe světa IT

Další chytré hodinky, tentokrát od Asusu

VivoWatch title

S takzvanými wearables, tedy nositelnou elektronikou se v posledních pár letech roztrhl pytel. Nedávno se začaly prodávat Apple iWatch a zařízení ostatních výrobců tu máme už mnohem déle. Nyní se další troškou do mlýna rozhodl přispět i Asus. Po modelu ZenWatch nám tak Asus nabízí model VivoWatch. Na rozdíl od svého předchůdce jsou VivoWatch spíše fitness modelem. Tento model byl představen už v dubnu tohoto roku, ale nyní se dozvídáme termín jeho uvedení na český trh a cenu, za kterou bude k dostání.

VivoWatch Scenario_2

Další chytré hodinky, tentokrát od Asusu

Asus VivoWatch budou sloužit jako vaše elegantní high-end hodinky a zároveň vám budou asistovat při sportu a vůbec budou monitorovat váš den a noc z hlediska vašeho zdraví. K tomu slouží technologie VivoPuls, která využívá vestavěného optického snímače, který bude neustále monitorovat váš srdeční tep. Díky tomu nejste nuceni používat nepohodlný hrudní pás. Kromě měření srdečního tepu dokáže technologie VivoPuls sledovat množství spálených kalorií a kvalitu spánku. Díky doprovodné aplikaci Asus HiVivo pro váš smartphone a snadné synchronizaci s počítačem si udržíte přehled o vašich cvičeních a dosažených úspěších. Funkce sledování kvality spánku vám zase nabídne podrobnou analýzu vašeho spánku a ráno tak uvidíte, kolik jste toho naspali a jak kvalitní spánek byl.

Asus tvrdí, že jeho hodinky jsou určeny k dlouhodobému nošení a potvrzuje to slibovanou výdrží až 10 dní v normálním, a až 24 hodin ve fitness režimu (nepřetržité měření srdečního tepu). Odolnost zaručuje certifikace IP67, která znamená odolnost vůči prachu a ponoření do hloubky 1 metr až na 30 minut. VivoWatch jsou vybaveny LED indikátorem, který vás informuje o tepové frekvenci vzhledem k aerobní fázi cvičení, během níž je cvičení nejefektivnější. Jakmile aerobní fáze dosáhnete, LED zezelená a při překročení ideální tepové frekvence se barva změní na červenou. Díky tomu si během cvičení udržíte přehled, aniž byste museli neustále koukat na své zápěstí. Hodnoty aerobní aktivity a horní hranice tepové frekvence jsou určeny na základě věku a pohlaví, jsou tedy pouze orientační.

Jako další hodnotu pro sledování kvality životního stylu můžete použít tzv. Index štěstí (HI). Ten bude nabývat hodnot od 0 do 100 a určovat tak vaší životní pohodu. V aplikaci pak můžete hodnotu Indexu štěstí porovnávat s vašimi přáteli, nebo rodinou. Kromě toho všeho, pak slouží VivoWatch jako každé chytré hodinky. Informují vás o příchozích hovorech, zprávách a dalších notifikací, třeba ze sociálních sítí, pomocí jemného zavibrování. Aktuálně hodinky spolupracují s Androidem ve verzi 4.3 a vyšší a iOS od verze 8.1 výš včetně.

Chytré hodinky, fitness a spánkový asistent Asus VivoWatch budou k dostání v České republice za cenu zhruba 3 999 Kč a to od druhé poloviny května.

Používáte nějaké chytré hodiny, nebo máte dokonce Apple iWatch? Využili byste všechny funkce, které Asus VivoWatch nabízí? Napište nám do komentáře, jakou máte představu o ideálních chytrých hodinkách a sdílejte tento článek.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

2 Komentáře

  1. Vypadaji zvlastne. Jen by mne zajimalo, kdy konecne predstavi nejaky vyrobce chytre hodinky s podporou WP/WM… ? :/

    1. Pokud jde o WP, tak třeba Fitbit náramky je podporují. A WM jsou už mrtvý systém, takže tam bych na nic nečekal.

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Hardware