HardwareTiskové zprávyZe světa IT

Setkání overclockerů přineslo rekordy

Společnost Asus uspořádala na konci června akci s názvem Absolute Zero Power User Gathering za účasti předních světových overclockerů, jakými jsou Andre Yang, Shamino, Bing nebo Raja.

K dispozici jim byly nové základní desky ROG Maximus V Extreme, Rampage IV Extreme a také grafické karty ROG MATRIX 7970 a ASUS GeForce GTX 680 DirectCU II TOP. Akce přinesla nové světové rekordy v testech SuperPi, PiFast a 4-way SLI 3DMark 11.

Asus Absolute Zero overlock

Na přípravě celé akce se podíleli členové týmu ROG, inženýři a významní overclockeři Andre Yang, Shamino, Bing a Raja. Účastníci klání měli k dispozici nejvýkonnější hardware z edice Republic of Gamers, včetně nových základních desek Maximus V Extreme a Rampage IV Extreme.

Aréna Absolute Zero nabídla dostatek tekutého dusíku a poprvé bylo použito také kapalné helium na desce Intel, které mělo usnadnit extrémní ladění výkonu a zajistit cestu k novým rekordům. Overclockeři se zaměřili na náročné syntetické srovnávací testy SuperPi, PiFast a 4-way SLI 3DMark 11 za použití různých předvoleb.

Pozvání přijali i overclockeři Fredyama-san, Viss (Bart Peters), Hazzan, Splav (Allen Golibersuch) a rsannino (Roberto Sannino). Při posouvání výkonu hardwaru až na samotné hranice možností jim vydatně pomáhalo nejen vodní chlazení, ale také nekonečná zásoba energetických nápojů, pizzy a bramborových lupínků.

Po týdnu náročného ladění výkonu, extrémních experimentů a malé porce spánku přinesla akce Absolute Zero Power User Gathering výsledky. S využitím základních desek a grafických karet ASUS ROG, špičkových procesorů Intel, pamětí od G.SKILL a napájecích zdrojů Corsair dosáhly týmy složené ze zástupců značky ASUS ROG a profesionálních overclockerů několika nových světových rekordů v testech SuperPi, PiFast a 4-way SLI 3DMark 11, posledně jmenovaný s předvolbami performance, entry a extreme:

Kompletní seznam dosažených světových rekordů:

O základních deskách ASUS

Společnost ASUS v oblasti je světovou jedničkou, pokud jde o prodeje základních desek a kladné ohlasy zákazníků. ASUS získal řadu ocenění za nespočet inovací, díky nimž základní desky této značky posouvají hranice výpočetní techniky. Patří mezi ně například napájení New DIGI+ Power Control, technologie Dual Intelligent Processors kombinující vysoký výkon a nízkou spotřebu nebo unikátní tepelná ochrana celé základní desky Thermal Armor a Thermal Radar dostupná u desek řady TUF.

Základní desky ASUS Republic of Gamers nabízejí pokročilé možnosti pro přetaktování a ladění výkonu a stojí za mnoha světovými rekordy. Jedinečné funkce ASUS jako USB 3.0 Boost s podporou protokolu UASP, USB BIOS Flashback a UEFI BIOS s režimem EZ jsou důkazem, že společnost ASUS usiluje o harmonii sofistikovaného provedení a ekologicky šetrného přístupu, přičemž největší pozornost je věnována zákazníkům, kteří tyto technologie používají každý den.

O společnosti ASUS

ASUS, jeden ze tří předních výrobců notebooků a tvůrce nejprodávanějších základních desek, je vůdčí společností nové éry digitálních technologií. Společnost ASUS navrhuje a vyrábí produkty, které vyhovují potřebám dnešních digitálních domácností, kanceláří i jednotlivců. Její portfolio zahrnuje základní desky, grafické karty, optické disky, displeje, stolní PC, Eee Boxy a počítače all-in-one, notebooky, netbooky, tablety, servery, multimediální zařízení, bezdrátová řešení, síťová zařízení a mobilní telefony.

Společnost ASUS se zavázala přinášet kvalitu a inovace, a také proto v roce 2011 získala 3886 ocenění a ve svém odvětví dosáhla velkého uznání zásluhou revolučního počítače Eee PC. Díky více než 11 000 zaměstnancům na celém světě a špičkovému výzkumnému a vývojovému týmu čítajícímu 3 100 inženýrů činil obrat společnosti za rok 2011 11,9 miliardy amerických dolarů.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware