Tiskové zprávyZe světa IT

V ČR: Asus Transformer Book TX300

asus logo

ASUS začal na českém trhu prodávat Transformer Book TX300, přenosné zařízení se systémem Windows 8, které v sobě kombinuje výkon a funkce plně vybaveného notebooku s mobilitou tabletu. Součástí zařízení Transformer Book je 13,3“ tablet s procesorem Intel Core i5 Ivy Bridge a 128GB úložištěm SSD.

Transformer Book TX300

V ČR: Asus Transformer Book TX300

Po zapojení do dokovací stanice se Transformer Book stává plně vybaveným notebookem se samostatným velkokapacitním pevným diskem, prodlouženou výdrží baterie a celou řadou portů. Novinka je rovněž vybavena technologií High-Speed Bridge, která umožňuje širokopásmové propojení dokovací stanice a tabletu, a zaručuje tak maximální výkon v režimu notebooku. Transformer Book se prodává za doporučenou cenu 30 999 Kč s DPH.

Pracovní nástroj

Transformer Book charakterizuje celokovový design se soustřednými kruhy na víku, který je inspirován oblíbenými ultrabooky ASUS řady Zenbook. Zařízení je vhodnou volbou pro každého, kdo hledá plně vybavený notebook k práci a zároveň tablet na hraní. Pohání ho totiž výkonný procesor Intel Core i5 třetí generace ukrytý v tabletu. Dokovací stanice potom potěší podsvícenou klávesnicí a velkým multidotykovým touchpadem. Tabletovou část představuje 13,3“ displej s rozlišením Full HD a krycím sklem Corning Concore odolným proti poškrábání a 10bodovou multidotykovou technologií, která umožňuje intuitivní dotykové ovládání systému Windows 8 v režimu notebooku i tabletu.

Dokovací stanice i tablet obsahují každý svou vlastní baterii. V režimu notebooku vydrží Transformer Book pracovat na baterii až pět hodin, zatímco v režimu tabletu dosahuje jeho výdrž až osmi hodin. Výdrž v režimu notebooku lze navíc prodloužit až na osm hodin, pokud deaktivujete pevný disk a porty dokovací stanice a v provozu ponecháte pouze její klávesnici a touchpad. Probuzení z režimu spánku zvládne novinka během dvou sekund a navíc nabídne pohotovostní dobu až dva týdny.

Ideální pro zábavu

Teprve když přijde řada na zábavu v podobě her, přehrávání filmů nebo prohlížení fotek, projeví se plně kvality 13,3“ 1080p Full HD displeje s technologií IPS. Ta zajišťuje věrné podání barev a široké 178° pozorovací úhly, takže není problém dívat se na obrazovku ze strany.

Kromě toho Transformer Book nabízí nadstandardní zvuk díky kvalitním reproduktorům v režimu notebooku i tabletu. Zvukové podání ještě vylepšuje technologie ASUS SonicMaster, která byla vyvinuta ve spolupráci se společností Bang & Olufsen ICEpower, a technologie zpracování zvuku MaxxAudio od společnosti Waves, držitele ocenění GRAMMY. Tabletová část dále obsahuje přední HD fotoaparát a směrový mikrofon pro videohovory.

Transformer Book TX300 2

Transformer Book disponuje samostatným úložištěm v dokovací stanici i v tabletu, takže nabízí to nejlepší z obou zařízení. Pevný disk o velikosti 500 GB v režimu notebooku nabízí dostatečnou kapacitu pro firemní software i osobní data, zatímco 128GB jednotka SSD v režimu tabletu slouží jako rychlé úložiště pro aplikace, filmy nebo hry. Hlavní součásti počítače jsou umístěny v tabletu, zatímco pevný disk a rozšiřující porty se nacházejí v dokovací stanici.

Speciální technologie ASUS High-Speed Bridge se stará o maximální výkon v režimu notebooku doplněný o širokopásmové připojení mezi dokovací stanicí a tabletem, které je dokonce ještě rychlejší než rozhraní USB 3.0.

Technické parametry a cena modelu ASUS Transformer Book TX300:

 • Procesor: Intel Core i5 3317U, 1,7 GHz/TurboBoost 2,6GHz
 • Operační systém: Windows 8 64-bit
 • Displej: 13,3“ Full HD (1920×1080) multidotykový displej s technologií IPS, lesklý
 • Grafická karta: Intel HD Graphics 4000
 • Operační paměť: 4 GB DDR3 1600 MHz
 • Úložiště: 500GB HDD (notebooková dokovací stanice) a 128GB jednotka SSD (tablet)
 • Rozhraní dokovací klávesnice: 2x USB 3.0, 1x RJ-45, 1x čtečka karet SD, 1x Mini Display
 • Rozhraní tabletu: 1x micro HDMI, 1x čtečka microSD karet, 1x sluchátka/mikrofon
 • Rozměry tabletu: 213 x 340 x 4–11 mm
 • Rozměry dokovací stanice: 219 x 340 x 3–12,9 mm
 • Hmotnost tabletu: 950 g
 • Hmotnost dokovací stanice: 900 g
 • Napájení tabletu: dvoučlánková baterie (5000 mAh)
 • Napájení dokovací stanice: dvoučlánková baterie 3120 mAh)
 • Cena s DPH: 30 999 Kč

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy