Tiskové zprávy

BenQ představuje monitor RL2240H

Společnost BenQ, výrobce inovativních zařízení a expert na LED monitory, oznámila uvedení prvního herního monitoru určeného speciálně pro hráče real-time strategií.

Po úspěchu modelu XL2410T BenQ znovu spojuje síly se ZOWIE GEAR (profesionálním výrobcem závodního herního vybavení) a STARTALE (profesionálním herním týmem Starcraft 2 sponzorovaným BenQ od roku 2011), aby společně vyvinuli zcela novou řadu RL.

21.5” LED displej s poměrem stran 16:9 a rozlišením Full HD; 2ms GtG; Black eQualizer; RTS herní režim určený pro real-time strategie; pokročilé funkce Display Mode a Smart Scaling.

„Velký úspěch herního monitoru XL2410T, který jsme představili minulou zimu, nás skutečně potěšil. Ukázalo se, že se tento model stal jedním z nejoblíbenějších monitorů na DreamHack Summer 2011, v globální lize Starcraftu II i na GamesCon 2011. Pozitivní reakce, které jsme na tento produkt v herní komunitě získali, byly tím nejlepším oceněním naší práce,“ uvedl Peter Chen, viceprezident a hlavní manažer technologického produktového centra BenQ.

„Rozhodně to prohloubilo naši víru v to, že klíč k úspěchu, ať už se jedná o hry či výrobu kvalitních monitorů, spočívá v detailech. Doufáme, že uvedením modelu RL2240H na trh zlepšíme herní zážitky hráčů real-time strategií (RTS) po celém světě. Záleží nám totiž především na detailech a na tom, aby se hráči s našimi produkty dobře bavili.”

Benq RL2240H

Každá funkce nového monitoru BenQ RL2240H byla pečlivě promyšlena tak, aby nabídla hráčům RTS maximální výkon. Spolupráce s členy týmu STARTALE nabídla společnosti BenQ zasvěcený pohled na detaily nezbytné pro vítězství ve hře – konkrétně pak schopnost rychlého vyhodnocování informací a reakce na ně. BenQ na tento požadavek odpovídá technologií Black eQualizer, speciálně vytvořenou pro práci s barvami. Ta pomáhá odhalit i velmi jemné detaily v herních soubojích, a to díky vylepšení viditelnosti zejména v tmavých oblastech obrazovky.

Black eQualizer umožňuje nastavit jas bez přepalování úrovní bílé, díky čemuž mohou hráči všechny zásadní detaily soubojů zobrazit rychle a s potřebným komfortem. Vývojáři ze společnosti BenQ spolupracovali s hráči ze STARTALE také na vývoji RTS módu, přednastaveného režimu s kalibrací monitoru šitou přímo na míru hraní real-time strategií. Tento režim lze navíc nastavit bez nutnosti jakýchkoliv dodatečných úprav, což hráčům přináší výrazně vyšší míru pohodlí.

V období vývoje a testování monitoru se produktový tým BenQ a nejlepší hráči ze STARTALE navzájem několikrát navštívili, aby vyladili výkon displeje RL2240H a vylepšili tak uživatelskou přístupnost a komfort. Funkce Display Mode a Smart Scaling byly vytvořeny k přizpůsobení obrazu individuálním sledovacím preferencím.

Hráči mohou Display Mode využít k přepínání mezi čtyřmi velikostmi obrazovky od 17″ (4:3), přes 19″ (4:3) a širokoúhlých 19″ (16:9) až po širokoúhlých 21,5″ (16:9). Zároveň mají k dispozici funkci Smart Scaling sloužící k manuálnímu nastavení obrazovky na jakoukoliv preferovanou velikost. Monitor BenQ RL2240H je vyveden celý v bílém hávu pro dosažení elegantnějšího vzhledu, který si oblíbila i největší hvězda STARTALE, July.

Cena produktu je 3.166 Kč bez DPH a v České republice bude dostupný v listopadu 2011.

Pro více informací prosím navštivte internetové stránky www.BenQ.cz nebo www.facebook.com/BenQCeskaRepublika

O společnosti BenQ Europe

BenQ Europe, regionální zastoupení společnosti BenQ Corporation s centrálou v Nizozemí, působí na hlavních evropských trzích včetně Rakouska, zemí Beneluxu, střední a východní Evropy, Francie, Německa, Itálie, severských zemí, Ruska, Španělska, Švýcarska a Velké Británie. V duchu hesla této značky „Bringing Enjoyment and Quality to Life“ nabízí BenQ Europe širokou škálu produktů s integrovanými technologiemi: digitální projektory, LCD monitory, LCD TV a digitální fotoaparáty. Díky spojení nadšení a profesionality, dokonalosti a realizace, péče a příspěvků je BenQ jedničkou na světovém trhu DLP projektorů a patří mezi 3 firmy s největším podílem na trhu projektorů ve více než 22 zemích Evropy.

Kromě toho je společnost BenQ Europe specialistou na LED monitory a patří mezi 5 firem s největším podílem na trhu monitorů v různých zemích, jako je například Rakousko, Rusko a Švédsko.

O společnosti BenQ Corporation

BenQ Corporation, přední dodavatel síťových lifestyle digitálních zařízení, je všestranná společnost, která vyniká zejména v oblasti designu produktů, zobrazovacích technologií a mobilních technologií. BenQ nabízí bezkonkurenční šíři a hloubku lifestyle produktů a integrovaných technologií napříč platformami v duchu hesla značky „Bringing Enjoyment and Quality to Life“, včetně digitálních projektorů, LCD monitorů, notebooků, netbooků, All-in-One PC, LCD displejů, digitálních fotoaparátů, paměťových zařízení, čteček e-knih, mobilních telefonů, paměťových médií a zařízení standardu HID, jako jsou například myši a klávesnice.

O skupině BenQ Group

BenQ Group je v současnosti složena z nezávisle fungujících společností, které sdílejí zdroje a využívají vzájemných synergických efektů.

Mezi společnosti skupiny BenQ Group patří BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (patří mezi 3 nejlepší světové výrobce velkorozměrových TFT-LCD panelů), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ Materials Corp., BenQ Guru Software Co., BenQ Hospital, BrightView Corp., Cando Corporation, Daxin Materials Corp., Darwin Precisions, Ltd, Dazzo Technology Corp., Forhouse Corp., SiPix Imaging, Lextar Electronics Corp., Raydium Semiconductor Corp., Trident Medical Corp. a Wellypower Corp.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy