HardwareTiskové zprávyZe světa IT

Řada dvoupásmových routerů My Net

Produktová řada dvoupásmových routerů My Net™ s jedinečnou technologií FasTrack™ zrychluje načítání videa či her a umožňuje užívat si digitální zábavu v reálném čase.

Western Digital (NYSE: WDC), společnost s vedoucím postavením na trhu externích úložišť a výrobce oblíbené řady multimediálních přehrávačů WD TV®, dnes představila svoji první řadu bezdrátových síťových zařízení určených pro domácnost. Nové produkty jsou navrženy tak, aby urychlovaly načítání videa, filmů či her a poskytovaly jedinečný zážitek v HD kvalitě.

WD MyNet N900 Central

Prostřednictvím nové produktové řady My Net, která zajišťuje domácím sítím výkon a snadné používání, společnost WD prvně uvedla technologii FasTrack, která automaticky detekuje datový tok digitální zábavy a zrychluje streamování do herních konzolí, mediálních přehrávačů, chytrých TV, tabletů, chytrých telefonů, počítačů a dalších zařízení propojených do bezdrátové sítě Wi-Fi.

“Nároky na výkon domácí sítě vzrostly několikanásobně. Mnoho lidí nyní souběžně sleduje filmy, hraje hry a prohlíží web prostřednictvím svých přístrojů typu iPad®, iPhone®, Xbox® či dalších zařízení,” prohlásil Jim Welsh, výkonný prezident WD pro značkové produkty a spotřební elektroniku.

“Úspěchy, kterých jsme dosáhli v produktech, které zajišťují řešení pro digitální propojení domácnosti, jako jsou multimediální přehrávače řady WD TV a produkty pro osobní cloudová úložiště, nám poskytly cenný pohled na problémy spojené s přetíženou bezdrátovou domácí sítí, se kterými se uživatelé setkávají. Vstup na trh bezdrátových domácích sítí nabízí společnosti WD jedinečnou příležitost posílit nabídku produktů řady Connected Home, která má za úkol akcelerovat zážitky z digitální zábavy.”

Rychleji k zábavě

Podle nedávné zprávy U.S. Digital Consumer Report1 výzkumných společností Nielsen a NM Incite za poslední čtvrtletí roku 2011 data ukazují, že 33 procent uživatelů streamovalo filmy či TV pořady z Internetu prostřednictvím předplatitelských služeb jako jsou Netflix™ nebo Hulu Plus™. Služby nabízející video po Internetu, online hraní počítačových her, služby videokonferencí a telefonování po Internetu společně s překotným nárůstem tabletů, chytrých telefonů a dalších zařízení, která se připojují do domácích sítí, vytvořily nový model domácí digitální zábavy a využívání Internetu.

WD My Net product family

Prostřednictvím HD dvoupásmových bezdrátových routerů typu N mohou uživatelé plně využívat nový věk domácí digitální zábavy. Exklusivní technologie WD FasTrack pro optimalizaci streamování, automaticky posiluje internetové služby, jako jsou Netflix, Hulu Plus, VUDU, YouTube™, Xbox® LIVE, Skype™ a další, čímž zajišťuje plynulý State of the Media: U.S. Digital Consumer Report, Q3-Q4 2011 požitek přehrávání až do kvality Full HD 1080p. Prostupnost připojení se analyzuje ve skutečném čase, čímž se posiluje plynulé přehrávání digitální zábavy. Routery My Net poskytují zážitky ze sledování prémiové digitální zábavy na kterékoli obrazovce v domácnosti, která je připojena k routeru.

Nastavení streamování a snadné používání

Štíhlý design produktů řady My Net jde ruku v ruce s přátelským a intuitivním uživatelským rozhraním ovládání, které bylo navrženo zkušeným týmem. Nastavení je snadné a je možné jej udělat prostřednictvím zařízení iPad a dalších mobilních zařízení jako i pomocí počítačů PC a Mac®.

Nastavení streamování routeru je navrženo tak, aby byl i naprostý nováček schopen zařízení aktivovat a spustit během několika minut. Současně však tato zařízení nabízejí i nástroje pro individuální nastavení, které vyžadují odborníci. Ovládací panel snadno umožňuje měnit nastavení, monitorovat provoz, či měnit nastavení sítě, včetně rodičovské pojistky, zabezpečení Internetu, umožnění přístupu do sítě či Internetu jiným uživatelům, hesla a názvu sítě, nastavení tiskáren a skenerů a přehled připojených zařízení.

Nový router, osobní cloud a automatické bezdrátové zálohování

Nové routery My Net poskytují nejen zážitek z digitální domácí zábavy, ale mohou se také podílet na centralizované archivaci a zálohování všech počítačů v síti. Mohou také spoluvytvářet úložiště typu osobní cloud pro vzdálený přístup kdykoli a odkudkoli.

Jedním z produktů řady My Net je My Net N900 Central. To je router typu all-in-one s integrovaným pevným diskem 1 TB nebo 2 TB. Vzdálený přístup k tomuto routeru je možný prostřednictvím aplikací www.WD2go.com pro počítače a WD mobile apps pro mobilní zařízení iPad®, iPhone®, iPod touch® nebo pro chytré telefony a tablety se systémem Android™.

Obsah disku routeru My Net N900 Central je uchováván doma v bezpečí a přesto je odkudkoli dostupný. Navíc se mohou uživatelé spolehnout na automatické bezdrátové zálohování pomocí dodávaného software WD SmartWare™ pro Windows®. Uživatelé počítačů Mac pak mohou plně využít možnosti softwaru Apple® Time Machine®. Dále je možné připojit kterýkoli externí disk WD se softwarem SmartWare k routeru řady My Net a bezdrátově tak zálohovat všechna PC v domě.

Produktová řada routerů My Net

My Net N900 Central – Dvoupásmový HD router My Net N900 Central s možností ukládání dat poskytuje zrychlené HD streamování plus integrované úložiště pro bezdrátové zálohování a vzdálený přístup. Prostřednictvím technologie WD FasTrack pro optimalizaci streamování, My Net N900 Central poskytuje posílené streamování HD digitální zábavy.

Bezdrátové routery typu N zajišťují rychlost až 900 Mbps (450 + 450 Mbps v kombinovaných pásmech 2.4 a 5 GHz) společně s integrovaným úložištěm 2 TB nebo 2 TB pro automatické bezdrátové zálohování. Vybavení: 4 porty LAN a 1 port WLAN Gigabit Ethernet pro rychlost 10/100/1000 Mbps, 1 USB port pro další úložiště, propojení tiskáren a zesílený výkon antén pro širší dosah. Certifikováno pro Digital Living Network Alliance (DLNA) se snadným používání (UPnP).

My Net N900 – Dvoupásmový HD router My Net N900 HD poskytuje zážitek z digitální zábavy při streamování filmů, videa, her, videochatů atd. Nabízí vysoký výkon pro všechna připojená zařízení i při souběžném streamování dat do vice zařízení. Technologie FasTrack Plus poskytuje inteligentní, posilování streamování v reálném čase pro HD a 3D formáty či online hraní her.

Bezdrátové routery typu N zajišťují rychlost až 900 Mbps (450 + 450 Mbps v kombinovaných pásmech 2.4 a5 GHz).

Vybavení: 7 portů LAN a 1 port WLAN Gigabit Ethernet pro rychlost 10/100/1000 Mbps, 2 USB porty pro další úložiště, propojení tiskáren a zesílený výkon antén pro širší dosah. Certifikováno pro Digital Living Network Alliance (DLNA) se snadným používání (UPnP).

My Net N750 – Dvoupásmový HD router My Net N750 je optimalizován pro zajištění souběžného streamování HD formátů v síti a poskytuje zrychlené streamování videa ke všem připojeným zařízením. Exklusivní technologie WD FasTrack, která automaticky detekuje datový tok digitální zábavy a zrychluje souběžné streamování HD filmů, TV pořadů, her a dalších do připojených zařízení. Router zajišťuje kombinovanou přenosovou rychlost až 750 Mbps (300 + 450 Mbps) a má 5 portů pro Gigabit Ethernet a 2 USB porty.

My Net N600 – Dvoupásmový HD router My Net N600 je ideální pro snadné a rychlé surfování na webu a streamování digitální zábavy za využití technologie FasTrack pro bezproblémový zážitek z formátů HD. Router zajišťuje kombinovanou rychlost až 600 Mbps (300 + 300 Mbps) a má 5 portů pro Fast Ethernet a 1 USB port.

My Net Switch – Přepínač My Net Switch je 8portový, Gigabitový přepínač pro domácí digitální zábavu. Ideální pro rychlé rozšíření vašeho síťového propojení s možností Gigabitového Ethernetu s rychlostí až 10/100/1000 Mbps.

Orientační cena – My Net Switch €59.90, My Net N600 €89.90, My Net N750, €119.90, My Net N900 €179.90, My Net N900 My Net N900 Central (1TB) Central (2TB) €349,90.

Dostupnost – My Net N900, My Net N750, My Net N600 a My Net Switch budou dostupné na trhu prostřednictvím vybraných prodejců a resellerů. My Net N900 Central bude dostupný v příštím čtvrtletí.

O společnosti WD

Společnost WD, jeden z průkopníků v odvětví ukládání dat a jedna z vedoucích firem na trhu, poskytuje produkty a služby pro lidi a organizace, kteří ukládají, zpracovávají a využívají digitální informace. Společnost navrhuje a vyrábí spolehlivé, vysoce výkonné pevné disky a disky SSD, které uchovávají data uživatelů přístupná a bezpečná před ztrátou.

Její pokročilé technologie jsou konfigurovány do aplikací pro zákaznickou a podnikovou výpočetní techniku, vestavěné systémy a spotřební elektroniku, stejně tak jako její spotřebitelské produkty pro ukládání dat a domácí zábavu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware