Tiskové zprávy

Bezdrátová sluchátka – jak vybrat správný pár?

freebuds-3i
Foto: huawei.com, Tag: Huawei

Poslech hudby vám může přinést vzpomínky. Dělá vás šťastnými, klidnými nebo napumpovanými. Dvojice zamotaných sluchátek však může zničit zážitek ještě předtím, než začne. Většina z nás by dala přednost kabelovým sluchátkům, ale nelze popřít, že potřebují při balení zvláštní péči. Mnoho smartphonů není vybaveno konektorem pro sluchátka, takže drahé adaptéry jsou nezbytným doplňkem.

Většina z nás už možná slyšela o skutečně bezdrátových sluchátkách. Pomalu se stávají cenově dostupnými, lehkými a snadno použitelnými, což z nich dělá skvělý doplněk pro chytré telefony. I když existuje spousta dobrých bezdrátových sluchátek, některé mohou být opravdu špatné. Výběr správného páru skutečně bezdrátových sluchátek může být matoucí. Zde jsou naše tipy a faktory, které byste měli zvážit, abyste vybrali ten správný pár.

Kvalita zvuku závisí na použitých kodecích

Kodek určuje způsob přenosu zvuku přes Bluetooth ze zdroje do vašich bezdrátových sluchátek. Kóduje a dekóduje digitální zvukové signály pro rychlejší a spolehlivější bezdrátový přenos. Většina levných bezdrátových sluchátek podporuje pouze kodek SBC (low-complexity sub-band), který rozděluje frekvence do více pásem a kóduje je samostatně. Tento proces potřebuje čas k přenosu dat, což způsobí zpoždění přenosu zvuku. Taková sluchátka také nepodporují zvuk s vyšší přenosovou rychlostí a hudba ve vysokém rozlišení na nich často zní plochě. Zpoždění je nejnápadnější při hraní her nebo ve videích, kde hlas postav za videem zaostává.

Dvojice dobrých bezdrátových sluchátek podporuje kodeky, jako jsou aptX, aptX HD a LDAC 900. Tyto kódy jsou díky nižší latenci a podpoře rychlejšího bitrate mnohem lepší než kodeky SBC. Tyto kodeky jsou však stále ztrátové, což znamená, že stále ztrácejí určitou kvalitu zvuku. Pokud jste uživatel zařízení Apple, měli byste zvážit bezdrátová sluchátka s patentovaným kodekem AAC (Advanced Audio Coding) společnosti Apple. Poskytuje skvělou kvalitu zvuku a podporuje přehrávání zvuku ve vysokém rozlišení.

Hledejte výdrž baterie a dobré nabíjecí pouzdro

Skutečně bezdrátové sluchátko je malé zařízení s malými bateriemi, výrobci se však snaží tvrdit nereálné časy přehrávání. Pokud zařízení udává výdrž baterie 10–12 hodin, počítejte s tím, že výkon v reálném světě bude o hodinu nebo dvě nižší. Také baterie u některých základních bezdrátových sluchátek se mohou rychle opotřebovat, což může výrazně snížit životnost zařízení.

Ačkoli skutečně bezdrátová sluchátka nabízejí flexibilitu z kabelů, zvyšuje se také šance na jejich ztrátu. Dobré pouzdro pomáhá ukládat a nabíjet bezdrátová sluchátka. Některá prémiová pouzdra jsou dodávána s integrovanými bateriemi, které vám umožní nabíjet bezdrátová sluchátka na cestách. Mnoho modelů také podporuje bezdrátové nabíjení, což snižuje potíže s připojováním vodičů k nabíjecímu pouzdru.

Výběr sluchátek se správnými koncovkami a ovládáním do uší

Špičky do uší jsou důležitou součástí každého skutečně bezdrátového sluchátka. Přicházejí v různých tvarech a velikostech, ale některá skutečně bezdrátová sluchátka, jako například HUAWEI FreeBuds 3i, nemají silikonové koncovky do uší. Můžete vyzkoušet některé ušní koncovky třetích stran, ale díky nim je Huawei objemný a obtížně se vejde do původního nabíjecího pouzdra.

Ovládání vašich bezdrátových sluchátek také přináší spoustu pohodlí, stejně jako správný pár koncovek do uší. Umožňuje vám ovládat hudbu, zadávat hlasové příkazy a dokonce přijímat hlasové hovory. Některé modely mohou dokonce automaticky pozastavit hudbu, když vytáhnete z uší sluchátka.

Potlačení hluku na bezdrátových sluchátkách

Funkce potlačení hluku byla před několika lety omezena pouze na několik kabelových sluchátek. Nyní existuje mnoho skutečně bezdrátových sluchátek, která mají sportovní potlačení hluku. To znamená, že hlasitost hudby lze snížit na pohodlnou a příjemnou úroveň a přitom izolovat hluk kolem vás.

Většina sluchátek s potlačením hluku má také funkci „Slyšet“, která vám jediným dotykem umožní slyšet, co říkají lidé kolem vás, aniž byste museli sundávat sluchátka. Potlačení šumu na vašich bezdrátových sluchátkách zlepšuje zvukový zážitek, ale může také rychle vybít baterii.

Bezdrátová sluchátka jsou skvělým doplňkem, aniž byste se museli starat o otravné kabely. Nabízejí mnohem větší svobodu a flexibilitu při cestování, cvičení nebo při pohybu. Dobrý pár bezdrátových sluchátek navíc může výrazně zlepšit váš hudební zážitek. Pokud jste si již jisti, co hledáte, máme k dispozici řadu modelů ve vašem nejbližším obchodě Reliance Digital a na RelianceDigital.in, odkud je máte doručené domů.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy