Mobilní telefonyZe světa IT

SPG představilo na MWC Blackphone 2

Letošní událost MWC 2015 (Mobile World Congress) konaná v Barceloně stále pokračuje a mohli jsme již vidět různé novinky ze stáje Huawei, Lenova, Samsungu, HTC či Sony. Aktuálně se také hovoří o virálním náramku Pornhub Wankband, k tomu se dostaneme o něco později. Společnost SPG Technologies, která stojí za prvním telefonem značky Blackphone, dnes představila nástupce, který se jmenuje Blackphone 2.

Oproti první generaci se zvětšil displej ze 4,7 palců na 5,5 palců, který bude chráněn krycím sklem Gorilla Glass třetí generace. Zvýšeno bylo i rozlišení displeje, z HD zobrazovače na Full HD rozlišení. Uvnitř smartphonu najdeme nyní 64bitový procesor a více RAM – 3GB. Dále zde najdeme slot na microSD karty. O energii se bude starat uživatelsky nevyměnitelný akumulátor o kapacitě 3 060 mAh.

BlackPhone 2

Luxusní mobil? Oproti první generaci je BP 2 na dalším stupni atraktivity, přední a zadní strana je skleněná a telefon tak působí luxusnějším dojmem. Na telefonu poběží operační systém Google Android s nadstavbou PrivatOS, která bude povýšena na verzi 1.1, OS si klade za cíl ochránit soukromí. A to do slova? Jedná se o nejbezpečnější mobil planety? Lze v něm vytvářet vlastní prostory, kde si sami nastavíte různé typy zabezpečení.

Operační systém PrivatOS je dodáván s již nainstalovaným Silent Space, kde najdete Blackphone App Store a také vybrané aplikace od Blackphone týmu, které mají pomoci se zabezpečením soukromí uživatele. Dále společnost SPG Technologies představila prototyp tabletu Blackphone+, který nabídne velikost displeje 7 palců a čip od Qualcommu. Víc toho výrobce prozatím neřekl. Musíme upozornit, že na veletrhu byla k vidění jen funkční maketa, kde běžely slajdy celé prezentace smartphonu. Do prodeje se tento přístroj dostane v létě za cenu v přepočtu 16 000 korun. Co říkáte na nový Blackphone 2 a PrivatOS?

Blackphone Space Highlight

Jak na tom byla první generace bezpečného telefonu? První Blackphone nabídl v Silent Suite například aplikaci Silent Phone, slibující ochranu proti odposlechu – v reálu se jednalo o bezpečnou P2P VoIP telefonii. Programy Silent Text kladly důraz na bezpečnou textovou komunikaci či Silent Contacts, který chránil uložené kontakty. Všechny služby a nástroje v tomto mobilu jsou důkladně šifrovány. Práce ve webovém prohlížeči a aplikacích by měla být zcela bezpečná, tvrdí společnost. Celé jádro telefonu má být odolné vůči infiltracím a spyware. Jedná se tedy o bezpečný mobil?

Co píšou na webu? PrivatOS postavený na systému Android, který byl přestavěn a opevněn odborníky z Blackphone řešit moderní soukromí a obavy o něj. Neexistuje žádný bloatware, žádné háčky – phishing, a žádná díra ve výchozím nastavení. Klade soukromí do vašich rukou, aniž by to mělo dopad na produktivitu.

Systém je předinstalován s Silent Space. To je místo, kde najdete Silent sadu aplikací, Blackphone App Store a Blackphone vybrané aplikace směřující k soukromí a bezpečné komunikaci. Vše v telefonu jde řešit prostorem. Jeden z nich by mohl zajistit rychlý přístup k často používaným aplikacím, které lze spravovat IT oddělením. Další prostor může být osobní, který agreguje sociální aplikace. Dalším by mohl být host či dítě. Každý prostor funguje nezávisle na ostatních.

Jak se vám bezpečný mobil líbí? Jak je známo, vše jde prolomit a možná se tak již stalo u první generace tohoto mobilního telefonu. Jak ochránit své soukromí? To může vyřešit právě tento mobil. Co na to NSA? Podělte se určitě do komentářů o svoje zážitky se soukromím. Děkujeme.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Mobilní telefony