Kryptoměny

Binance delistuje kryptoměny pod tlakem regulačních orgánů

binance
Foto: binance.com, Tag: Binance

Kryptoměnová burza Binance zpřísnila svou politiku v listování kryptoměn, protože počet evidovaných se v roce 2023 snížil o 21 %, uvádí Kaiko. Podle nové zprávy zveřejněné společností Diving Into DEXs přistupuje nyní Binance k vyřazování subjektů z burzy rychlým tempem poté, co její zakladatel a bývalý výkonný ředitel Changpeng Zhao urovnal s americkými regulačními orgány případ v hodnotě 4,3 miliardy dolarů, mimo jiné za provozování burzy bez licence.

Analytici společnosti Kaiko připustili, že Binance není jedinou krypto burzou, která v roce 2023 omezila nabídku kótování, protože Coinbase a OKX vyřadily některé instrumenty. Mezitím americká kryptoburza Kraken podle údajů společnosti Kaiko naopak mírně zvýšila počet podporovaných kryptoměn.

Bylo vyřazeno z obchodování více než 3 445 tokenů

V polovině října 2023 společnost Kaiko ve své zprávě odhalila, že na hlavních obchodních platformách bylo vyřazeno z obchodování nebo se stalo neaktivním celkem více než 3 445 tokenů nebo obchodních párů, což představuje 15% nárůst množství vyřazených nástrojů oproti celému roku 2022. Analytici společnosti Kaiko odhadují, že Coinbase k říjnu 2023 odstranila celkem 80 obchodních párů, čímž se celkové množství vyřazených instrumentů z její platformy v roce 2023 zvýšilo na 176.

Binance delistuje kryptoměny pod tlakem regulačních orgánů
Binance delistuje kryptoměny pod tlakem regulačních orgánů

Na začátku prosince 2023 nově jmenovaný výkonný ředitel Binance Richard Teng v rozhovoru pro CoinDesk přiznal, že kontrola dodržování předpisů, kterou burza měla při spuštění, byla „nedostatečná„, a dodal, že „došlo k chybám„. Jeho komentáře přišly poté, co americké ministerstvo spravedlnosti uvedlo, že zaměstnanci Binance „věděli, že postupy společnosti proti praní špinavých peněz jsou nedostatečné a že by na platformu přilákaly zločince„.

Co je to Binance?

Binance je jednou z největších kryptoměnových burz na světě. Funguje jako online platforma umožňující obchodování s různými kryptoměnami jako Bitcoin, Ethereum a mnoha dalšími. Umožňuje uživatelům nakupovat, prodávat a obchodovat s různými digitálními měnami pomocí různých obchodních párů.

Burza nabízí také další služby jako je možnost ukládání kryptoměn (tzv. „wallet“), půjčování, deriváty a další finanční nástroje. Binance se rozšířila o různé služby a produkty, což z ní činí jednu z hlavních platforem pro obchodování s kryptoměnami po celém světě.

Changpeng Zhao, obecně známý jako CZ, je zakladatelem a bývalým generálním ředitelem společnosti Binance, jedné z největších kryptoměnových burz na světě. Má zkušenosti v oblasti financí a technologií, před založením společnosti Binance v roce 2017 pracoval na místech jako Blockchain.info a OKCoin.

CZ je známý svým inovativním přístupem k obchodování s kryptoměnami a aktivní přítomností v kryptoměnové komunitě. Pod jeho vedením se společnost Binance rychle rozrostla a rozšířila své služby do různých oblastí krypto ekosystému. Díky svému podnikatelskému duchu a oddanosti rozvoji technologie blockchain se stal významnou osobností v kryptografickém prostoru.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny