Kryptoměny

Binance v prosinci ukončí evropskou debetní kartu Visa

binance
Foto: binance.com, Tag: Binance

Podle oznámení kryptoměnové burzy z 20. října budou služby debetních karet Binance Visa v Evropském hospodářském prostoru (EHP) ukončeny 20. prosince. Účtů Binance se to nedotkne.

Podle dopisu společnosti Binance zákazníkům zveřejněného na internetu vydavatel karty Binance, společnost Finansinės služby „Contis“ – neboli Contis Financial Services – přestane kartu vydávat. Contis je litevská instituce elektronických peněz a provozovatel směnáren vlastněný německou platformou Solaris Group, která poskytuje bankovní služby a působí ve 30 evropských zemích.

Debetní karta Binance Visa převádí kryptoměny na účtech Binance uživatelů na místní měny, a umožňuje jim tak platit kryptoměnami za nákupy v obchodech a na internetu. EHP zahrnuje všech 27 členských států Evropské unie a Island, Lichtenštejnsko a Norsko.

Uzavření karetní služby Binance Visa

Debetní karta Binance Visa byla v EHP zavedena v září 2020. V té době se plánovalo zavedení karet Binance také v Rusku a potenciálně ve Spojených státech. Mluvčí společnosti Binance ve svém prohlášení sdělil serveru Cointelegraph: „Přestože uživatelé Binance z celého světa rádi používají [debetní] kartu Binance Visa ke každodenním platbám kryptoměnovými aktivy, tato změna se týká pouze asi 1 % našich uživatelů.“

Uzavření karetní služby Binance Visa
Uzavření karetní služby Binance Visa

Uzavření služby Binance Visa je posledním z řady neúspěchů společnosti Binance. Ukončení služby Binance Visa card bylo oznámeno den poté, co burza obnovila vklady a výběry v eurech, které byly měsíc nedostupné poté, co burzu opustil zpracovatel plateb Paysafe. Binance stále nepřijímá nové uživatele ve Spojeném království kvůli ztrátě poskytovatele služeb třetí strany.

Binance.US v červnu pozastavila vklady v amerických dolarech a varovala, že pozastaveny budou i výběry. Spolupracovala se společností MoonPay, aby americkým uživatelům umožnila nakupovat na burze Tether (USDT). Začátkem tohoto týdne oznámila, že američtí zákazníci mohou vybírat dolary ze svých účtů převodem fiat na stablecoin.

Co je platební karta?

Platební karta je finanční nástroj, který umožňuje držiteli provádět platby za zboží a služby nebo vybírat hotovost z bankomatů. Existují různé typy platebních karet, ale nejběžnějšími jsou:

  1. Debetní karta: Tato karta je spojena s bankovním účtem a umožňuje držiteli platit za nákupy nebo vybírat hotovost přímo z účtu. Debetní karty jsou obvykle spojeny s PINem (osobní identifikační číslo), který držitel karty zadává při platbě.
  2. Kreditní karta: Kreditní karta umožňuje držiteli provádět platby a nakupovat na úvěr. To znamená, že držitel karty může utrácet peníze, které vlastně nepatří jemu, a poté je splácet bankovním nebo kreditním institucím. Kreditní karty mají také obvykle PIN pro zabezpečení, ale mohou být použity i bez něj.
  3. Platební karta na jeden nákup: Tato karta je určena k jednorázovým platbám, například při online nákupech. Držitel karty na ničem jiném nepoužije až do vyčerpání stávajícího zůstatku na kartě.

Platební karty mohou být vydány bankami, kreditními institucemi nebo jinými finančními organizacemi a jsou široce používány po celém světě pro usnadnění finančních transakcí. Tyto karty jsou obvykle vyrobeny z plastu a obsahují důležité údaje, jako jsou číslo karty, datum vypršení platnosti a jméno držitele karty.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny