InternetKryptoměny

Bitcoin opět zažívá předvánoční pumpování. Kdy nakoupit?

Foto: Bitcoin
Foto: pixabay.com, Tag: Bitcoin

Bitcoin zažívá předvánoční „Bull Run“ úpravou své ceny. Podle grafu se opakuje předvánoční cenový shon z roku 2017, kde se cena Bitcoinu dostala za magickou hranici 400 000 Kč. Digitální zlato tak upevnilo pozici komodity a lidé s ním začali počítat do budoucích let.

Kurz Bitcoinu musíte sledovat s delší perspektivy a nákup v těchto dnech by se nemusel vyplatit. Někteří tvrdí, že se kurzová cena dostane přes 20 000 dolarů, to je ale pouze velký sen hodlerů (HODL, neboli hodl je trvalé držení kryptoměn).

Vyplatí se teď nakupovat Bitcoin?

Nákup Bitcoinů je velká spekulace a 60% malých investorů realizuje na svém portfoliu ztrátu. Možná sena pro nákup se jeví kolem 100 000 Kč. To je hranice, na kterou se BTC dostal začátkem roku 2020. To je reálná investiční hodnota za jednu digitální minci. Pokud si myslíte, že je právě teď vhodná doba pro nákup, doporučil bych investovat jen to, co aktuálně můžete ztratit.

bitcoin s dolarem BTC
Bitcoin opět zažívá předvánoční pumpování

Při tak vysoké ceně se určitě nevyplatí digitální měnu kupovat. A nemyslím si, že Bitcoiny nepřekročí hodnotu 500 000 Kč za jednu minci. Bude se opakovat stejný průběh, jako v roce 2017. V prosinci 2021 podle opakování ceny může být hodnota jedné mince 92 000 Kč.

Vyplatí se investice do altcoinů?

Někteří investoři preferují tzv. altcoiny. Jedná se o alternativní coiny – tedy alternativní digitální peníze. Jde o přímou alternativu k Bitcoinům. Dost často se stává, že pokud nastanou určité tržní signály, altcoiny zvedají svůj tržní potenciál díky Bitcoinu. Kopírují růst a pokud BTC začne strmě stoupat, altcoiny na to začínají reagovat také.

Kurz Bitcoinu v celém období
Kurz Bitcoinu v celém období (Foto: coinbase.com)

Někdy to trvá den, někdy týden. Po růstu digitálního zlata tak můžete vybrat některé z nich a zariskovat jejich možný růst. Alcoiny jsou velkou skupinou coinů pro obchodování a vyplatí se jen drobná hrstka z nich. Opět doporučujeme investovat jen to, co můžete ztratit.

Poroste kurz Bitcoinu?

Růst Bitcoinu závisí a dvou faktorech. Je to nabídka a poptávka. Pokud bude poptávka po Bitcoinech, je jasné, že se bude kurz Bitcoinu zvyšovat. Je to nedílnou součástí každého trhu. Nabídka určuje poptávku – a naopak. „Bull Run“ – tedy velký růst ceny Bitcoinů nikdy neurčuje jeho reálnou hodnotu. Je to hodnota aktuální ve finanční bublině. Obecně se dá říci, že pokud kryptoměny nenajdou uplatnění v reálnem životě, bude se vždy jednat pouze o nákup pro spekulaci.

Tedy nákup Bitcoinů pro jeho následný zisk. Obecně se dá říci, že jsou kryptoměny velice zajímavou alternativou k finančnímu trhu a bude jen otázkou několik let. Kdy české, ale i zahraniční banky začnou akceptovat Bitcoin jako reálné platidlo.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Co to tady píšete za kecy? 98 % všech BTC peněženek je v plusu a těch sto tisíc je úplně mimo atd… respektive vůbec nevíte o čem píšete, to je klikbejtovej článek o věci o které víte leda prd… ach jo…

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet