Kryptoměny

Bitcoinové velryby pohánějí trh masivními nákupy

bitcoin ve dlani
Foto: pixabay.com, Tag: Bitcoin

Bitcoin je decentralizovaná digitální měna, která umožňuje přímé platby mezi jednotlivci bez účasti bank či jiných finančních institucí. Byl zaveden v roce 2009 pod pseudonymem Satoshi Nakamoto a stal se první kryptoměnou na světě. Od začátku roku vlivní investoři agresivně nakupují bitcoiny, což vede k prudkému nárůstu hodnoty této kryptoměny. Pozorování adres bitcoinových peněženek, které tito velcí investoři neboli „velryby“ ovládají, odhaluje jejich rozsáhlé aktivity a signalizuje býčí trend na trhu.

Sledování transakcí velryb

Byla identifikována pozoruhodná bitcoinová velryba, která od 6. března nashromáždila úctyhodnou sumu 90 milionů dolarů v hodnotě 1 308 BTC, přičemž průměrná nákupní cena jednoho bitcoinu činila 68 617 dolarů. Tato adresa peněženky, známá v kryptoměnové komunitě, uskutečnila 7. dubna svůj nedávný nákup 113,735 BTC za více než 7,85 milionu USD z populární burzy Binance.

Tento nákup se řadí na druhé místo v pořadí velrybářských nákupů v dubnu, překonán byl pouze nákupem 123,128 BTC z 3. dubna. Současně analytické firmy zaznamenaly řadu optimistických ukazatelů pro bitcoinovou velrybu a celkovou náladu na trhu.

Prognózy a signály trhu s bitcoiny

CoinGlass, analytická firma zabývající se kryptoměnami, odhalila údaje, které naznačují potenciální „short squeeze“ pro Bitcoin, pokud ceny překročí 72 000 USD, což je událost, která by mohla motivovat velryby k vyšším ziskovým maržím. To je přisuzováno pozoruhodnému nahromadění likvidací s pákovým efektem na tomto cenovém bodě, což by mohlo znamenat ziskový průlom pro velké investory.

Zatímco komunita bitcoinů zůstává obezřetná vůči základním tržním nejistotám, nadcházející událost půlení je připravena přesměrovat pozornost na býčí ekonomické základy tohoto aktiva. Navzdory těmto neznámým se tržní konsensus přiklání k pokračujícímu vzestupnému trendu hodnoty bitcoinu.

Odborníci na trh doporučují investorům, aby prováděli důkladný průzkum a zůstali ostražití vůči dynamice investic do Bitcoinu. Zejména agresivní akviziční strategie investorů s vysokým kapitálem a následné transakce velryb jsou zásadními faktory, které pohánějí rostoucí ceny kryptoměny.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny