Mobilní telefonyZe světa IT

BlackBerry Venice, první ostružina s Androidem?

blackberry rim logo e1429341139728
RIM se mění na BB

To, že finská Nokia přičichla k Androidu, se již ví. Před nedávnem se však začali hromadit informace o tom, že kanadské BlackBerry zřejmě půjde ve šlépějích zeleného panáčka od Googlu. Do svého portfolia uvede nový smartphone s operačním systémem Android. Dle posledních zpráv jím bude nový smartphone BlackBerry Venice. Spekuluje se pochopitelně o klávesnici z Passportu, zřejmě se na trh dostane i telefon s modelovým označením Prague. Jak se s tím tedy společnost z Kanady popere?

První obrázky mluví o výsuvné QWERTY klávesnici, která bude plně kompatibilní s Android smartphonem. Pokud se bude jednat o funkce klávesnice, u Passportu sloužila i jako touchpad, díky jemu jste mohli „slidovat“ po klávesnici a nemuseli jste tak využívat displej. Víceméně se jednalo o velice zajímavé řešení. Nová konstrukce, ale samozřejmě i cena a dostupnost. Mobilní zařízení by se mělo objevit na trhu na podzim letošního roku. Cena bude jednoznačně asi další mínus, zřejmě bude atakovat hranici 20 tisíc korun. Telefon Venice (možná se jedná o kódové označení) by měla nabízet americká telekomunikační společnost AT&T.

Blackberry Venice

Smartphone BlackBerry Venice, první ostružina s Androidem?

Aktuální podíl trhu s mobilními systémy mluví za vše. Aktuální čísla operačního systému Android pro svět jsou 52%, Apple pak se svým iOSem ukrajuje 43,5%, Windows Phone klesl z 3,5% na procenta 3. Operační systém BlackBerry doznal také propadu na 1,3% podílu operačních systémů vůči světovému trhu. Zbytek do počtu tvoří alternativní systémové odnože Ubuntu OS či Tizenu. Kde se stala chyba? Kouči, asi jsme to prokoučovali.

Někomu ujel vlak a další čeká na druhém nástupišti. Samsung a nejen on vsází na svůj operační systém Tizen, který by chtěl mít pod kontrolou a dostat na další produkty pod jeho značkou. Jak se mu to však povede a kolik financí to bude stát, zatím nikdo neví. Do rozjetého vlaku se poměrně špatně nastupuje a to si zřejmě všichni uvědomují. Nechtějí své finance pustit na zmar. Androide, jsi králem mobilních telefonů? Budete vsázet na konzervativnější iOS od Applu, nebo se spokojíte se systémem od Microsoftu?

Podělte se o své myšlenky do komentářů pod tímto článkem, můžeme se podívat na problematiku operačních systémů také z pohledu čtenářů našeho magazínu. Líbila se vám tato novinka? Sdílejte ji mezi své přátele drobného hazardu. Děkujeme.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony