Mobilní telefonyZe světa IT

BLU Quattro: Tři novinky s Tegrou 3

V poslední době se ceny high-end smartphonů blíží nebo často i překračují ceny klasických počítačů. Latinskoamerický výrobce mobilních telefonů si dal za cíl představit nové špičkové telefony a přitom udržet cenu pod 350$ (6 600 Kč). Díky tomuto nelehkému předsevzetí spatřily světlo světa tři nové modely BLU Quattro 4.5, 4.5 HD a 5,7 HD.

BLU Quattro 4.5 - levný, ale výkonný

Všechny telefony jsou vybaveny špičkovými komponenty, jako například procesorem nVidia Tegra 3 taktovaného na 1,5 GHz. Nepřekvapí pak tedy přítomnost OS Android ve verzi 4.0 ICS (s updatem na Android 4.1 se počítá).

BLU Quattro 4.5

Cenově nejdostupnějším přístrojem je BLU Quattro 4.5 – svou cenou 245$ (4 600 Kč) se řadí po bok třeba Samsungu Galaxy Ace, nicméně parametry se tyto dva přístroje nemohou měřit. Quattro 4.5 nabídne již zmíněný procesor Tegra 3, 1 GB RAM paměti, 4.5″ displej s rozlišením 540 x 960 pixelů a 5 MPx fotoaparát s autofokusem. Pro uživatelská data je pak připraveno 4 GB interní paměti, kterou lze rozšířit až o 32 GB microSD karty. Dostupnost je předem slíbena na první únorový týden.

BLU Quattro 4.5 HD

BLU Quattro 4.5 HD - high-end s cenou low-enu

Vylepšená verze Quattro 4.5 nabídne luxusní design unibody těla z hliníku a skla. Dominantou přední strany je 4,5″ displej s technologií ASV (od Sharpu) o rozlišením 1280 x 720 pixelů, krytý tvrzeným sklem Gorilla Glass. K zachycení fotografií poslouží 8 MPx fotoaparát se světelností f/2.4 (stejnou čočku najdeme i v iPhonu 4S). Procesoru sekunduje 1 GB RAM a interní paměť tvoří 16 GB rozšiřitelných o paměťové karty. S cenovkou 350$ (6 600 Kč) by se měl přístroj objevit na trhu začátkem února.

BLU Quattro 5.7 HD

BLU Quattro 5.7 HD - tabletofon

Aby výrobce pokryl i v současnosti rostoucí trh s „tabletofony“, zařadil do svého portfolia smartphone s displejem o úhlopříčce 5.7″ a HD rozlišením. Z parametrů lze zmínit ještě 1 GB RAM, 8 MPx fotoaparát a podporu HSPA+ sítí. U takto vybaveného multimediálního přístroje zamrzí malá interní paměť, kterou tvoří pouze 4 GB – opět lze ale kapacitu navýšit pomocí microSD karet. Tento drobný ústupek však kompenzuje cena 300$ (5 700 Kč). Tento smarpthone bude dostupný na konci prvního čtvrtletí roku 2013.

U nadstandardně vybavených telefonů, kterými bezpochyby všechna tři „Quattra“ jsou, bude rozhodující otázkou kapacita baterie, o které se výrobce zatím nezmínil. Vzhledem k ceně ale zřejmě nelze očekávat výdrž dva dny při plném zatížení. Koupili byste si některý z výše uvedených přístrojů, nebo snad raději LG Nexus 4, který lze v základní verzi pořídit ještě levněji (tedy mimo český trh). Sdělte nám prosím vaše názory do komentářů pod článkem, nebo na našich Google+ stránkách.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony