> Hardware

Blu-ray 3D – BDA

Blu-ray disk logo freebit
Foto: Blu-ray

Blu-ray Disc Association (BDA) nyní dokončen a vydána specifikace pro Blu – ray 3D standard, který slibuje přinést high-definition 3D zážitek do domovů po celém světě.

Blu-ray 3D vyžaduje kódování, musí být provedeno MultiView Video Coding (MVC) kodekem, který komprimuje obě oči, poskytne plné rozlišení 1080p zpětné kompatibility se stávajícím 2D Blu-ray přehrávačem. Kromě podání 3D filmů, budou standardní i 3D grafické funkce, takže budete mít možnost se pohybovat v trojrozměrném menu, spolu s titulky.

Blu-ray 3D bude fungovat na libovolném kompatibilním 3D zobrazení bez ohledu na to, co 3D technologie a typ modulu (LCD, plazma) používají, bude podporován konzolí Sony PlayStation 3. “Z technického hlediska je prostě nejlepší dostupnou platformou pro uvedení 3D BDA do našich  domovů, ” říká Benn Carr, předseda představenstva, BDA 3D Task Force.

“Diskové kapacity a přenosové rychlosti Blu-ray Disc nám umožňují dodávat 3D ve Full HD rozlišení 1080p s vysokým rozlišením.” Plné Blu-ray 3D specifikace budou k dispozici výrobcům a poskytovatelům obsahu již velmi brzy, takže můžete očekávat kompatibilní přehrávače a filmy už začátkem roku 2010.

Martin Kohout
Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony s iOS. Sledujte příspěvky také na > YouTube nebo Twitteru.

    Doporučeno pro vás >

    Komentuj článek

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Další novinky > > Hardware